Fakty i mity na temat remontu łazienki

Fakty i mity na temat remontu łazienki

Jak zrobić najsprawniej remont łazienki i jak ustrzec się błędów ? Fakty i mity na ten temat.

 Lato to najlepszy czas na remont łazienki - FAKT

Dogodne warunki do przeprowadzenia prac, szczególnie takich jak wymiana instalacji wodnej czy grzewczej, gwarantuje przede wszystkim dobra pogoda. Remont ułatwiają także urlopowe wyjazdy domowników.

Odpowiednio dobrana armatura obniży koszty zużycia wody - FAKT

Decydując się na wymianę łazienkowego wyposażenia, warto zainwestować w proekologiczne rozwiązania, przyczyniające się do obniżenia rachunków – jak np. funkcjonalną armaturę termostatyczną lub bezdotykową. Baterie termostatyczne umożliwiają ustawienie temperatury w zakresie od 15 do 60° C.  Modele bezdotykowe, to natomiast rozwiązanie przyczyniające się do zwiększenia funkcjonalności strefy umywalkowej. Uruchamianie przepływu strumienia za pomocą fotokomórki i jego automatyczne zamknięcie po upływie określonego czasu, eliminuje marnowanie wody wynikające z nieuwagi domownika.

Gotowy komplet ceramiki to najlepsze rozwiązanie - FAKT

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając ceramikę łazienkową? Przede wszystkim na trwałość surowca. Sanitariaty mają kontakt z wodą, kosmetykami czy środkami czynności. Jeszcze przed zakupem zweryfikujmy więc, czy dany model jest odporny na odbarwienia i uszkodzenia mechaniczne.

Wannę można ustawić tylko w dużej łazience  - MIT

W małych łazienkach dobrze sprawdzają się wanny o niewielkich gabarytach lub asymetrycznym kształcie. Ciekawym uzupełnieniem będzie praktyczny parawan nawannowy, który ułatwi branie prysznica bez ryzyka zachlapania pomieszczenia. Wybierając baterię do strefy kąpielowej, należy zastanowić się nad zakupem modelu o przepływie wody powyżej 20 l/min, co zagwarantuje szybkie napełnienie komory wanny. Warto zastanowić się również nad wyposażeniem jej w przesuwny natrysk, umożliwiający wzięcie szybkiego prysznica. Tego typu modele wyróżnia funkcjonalna regulacja wysokości wedle indywidualnych potrzeb domowników. Dzięki obecności rączki natrysku, pozwalającej na ustawienie siły strumienia – od łagodnie masującego, po intensywny masaż, codzienna kąpiel stanie się przyjemnym i odprężającym zabiegiem. Przy zakupie tego elementu warto sprawdzić czy jest on wyposażony w system oczyszczania osadów kamiennych typu easy clean, który zagwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia.

Podejście wodociągowe determinuje typ miski sedesowej – FAKT

Kluczową kwestią przy zakupie nowego modelu sanitariatu jest dopasowanie go do typu podejścia – poziomego, nazywanego poznańskim lub pionowego – inaczej warszawskiego. Zmiana jego umiejscowienia będzie się wiązała ze sporymi kosztami i koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu. Wśród standardowych, stojących misek sedesowych, praktycznym charakterem wyróżniają się kompakty WC, łączące muszlę oraz zbiornik spłukujący. Gotowy zestaw tego typu wyeliminuje ryzyko niedopasowania elementów pod względem wzornictwa czy rozmiaru. Wymieniając miskę sedesową na nowy model zwróćmy uwagę na kwestie oszczędności. Nowoczesne modele wyposażone są w funkcję DUO 3/6 l, która pozwala na spłukiwanie jedynie połową objętości zbiornika. Taka praktyka może przyczynić się do znaczącego ograniczania wykorzystywanej ilości wody . Wariant podwieszany wymaga zakupu stelaża podtynkowego, na którym mocuje się sanitariat.

Łazienkowe detale mają znaczenie – FAKT

Decydując się na odświeżenie łazienki warto zastanowić się nad wymianą niewielkich,  ale niezwykle ważnych elementów, takich jak syfony, zawory kątowe czy wąż natryskowy.  Podstawowym kryterium powinna być tutaj trwałość materiału z jakiego zostały one wykonane, gwarantująca bezawaryjne działanie. Tworzywem zapewniającym solidność, nawet w tak wymagających warunkach jak panująca w łazience wysoka wilgotność powietrza, jest mosiądz pokryty warstwą chromu. 

Źródło: Grupa Armatura

Remont łazienki - fakty i mity

Remont łazienki - fakty i mity

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Ernest 2020-06-28 12:59:15

Polecam farbę do łazienki z nanosrebrem Spranda Eco Professional

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!