Piasek, morze, Kaldewei

Piasek, morze, Kaldewei

Łagodna bryza od morza, ciepła kąpiel w wannie z hydromasażem, wspaniały widok na Zatokę Gdańską – to nowa, hotelowa oferta dla miłośników urlopu nad polskim Bałtykiem. Mera Hotel & Spa w Sopocie kusi gości luksusowym wyposażeniem, którego ważnym elementem są brodziki prysznicowe i wanny marki Kaldewei zamontowane w łazienkach.

Energiczny rozwój gospodarczy i szybkie unowocześnianie się Polski w ostatnich latach owocują dużą ilością inwestycji infrastrukturalnych. Bardzo dynamicznie rozwija się także sektor hotelowy. Wielkie imprezy międzynarodowe, jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, dodają temu procesowi dodatkowych impulsów. Mera Hotel & Spa w Sopocie jest potwierdzeniem tej tendencji. Elementem wysokiego standardu oferowanego gościom są produkty marki Kaldewei zastosowane w łazienkach.

Nadmorski modernizm

Mera Hotel & Spa w Sopocie powstał w 2011 roku. Jego inwestorem jest deweloper -  firma SwedeCenter. Obiekt jest położony tuż nad brzegiem Bałtyku, w prestiżowej lokalizacji Sopotu, najpopularniejszego, polskiego kurortu. Projektantem jest znany polski architekt Czesław Bielecki, legendarna postać polskiej architektury i opozycji antytotalitarnej, a ponadto pisarz i publicysta. Zaproponowana przez niego bryła nawiązuje do najlepszych wzorców polskiego, nadmorskiego modernizmu. Minimalistyczna architektura doskonale wpisuje się w pejzaż Sopotu oraz lokalną, trójmiejską atmosferę. Hotel przyciąga gości rozbudowaną ofertą. Posiada 146 pokoi, dwa centra wellness, dwa małe baseny, w tym jeden na dachu, sauny, 35 gabinetów zabiegowych, dwie restauracje oraz centra zabawowe dla dzieci w różnym wieku. Wartością samą w sobie jest piękny widok na Zatokę Gdańską roztaczający się z tarasu. 

Wnętrza - kolory piasku i nieba

Wnętrza zaprojektowali architekci z trójmiejskiej pracowni Loft Magdaleny Adamus. Atrakcyjna lokalizacja zainspirowała ich do poszukiwania związków pomiędzy współczesnym językiem projektowania wnętrz, a klasycznym stylem nadmorskiej architektury trójmiejskiej. Starali się włączyć do projektu atmosferę odpoczynku i relaksu, kolory piasku i nieba. Stąd wzięła się jasna, powietrzna kolorystyka parteru. W projekcie użyto lokalnego drewna – dębu, którego barwy dominują na podłogach, ścianach oraz pokrywają meble. Jasne drewno jest zestawione z surowym betonem, stalą i półprzejrzystą, łopoczącą w podmuchach wiatru bawełną.

Pokoje są bardzo zróżnicowane pod względem funkcji oraz aranżacji. Można tu znaleźć specjalne, dedykowane propozycje dla zakochanych, dla rodzin z dziećmi oraz pięć apartamentów, które posiadają indywidualny wystrój i kolorystykę: wschodu i zachodu słońca, sztormowy, mglisty oraz piaskowy.

Kubiczne wanny i brodziki

Wyposażenie łazienek zostało wybrane z dużą uwagą. Projektanci zdecydowali się na wanny CONODUO oraz ELLIPSO DUO marki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. W przypadku brodzików ich wybór padł na modele SUPERPLAN oraz ARRONDO. Dzięki szerokiej ofercie ponad 300 produktów marka Kaldewei może zaoferować architektom rozwiązania dostosowane do każdej, unikalnej sytuacji projektowej.

Cechą charakterystyczną wanien Kaldewei CONODUO jest ich prosty, kubiczny kształt oraz charakterystyczna pokrywa odpływu w kształcie kwadratu idealnie zlicowana z dnem wanny. Wanny CONODUO należą do linii produktów zaprojektowanych przez legendarne, włoskie biuro Sottsass Associati. Podparciapleców wanien są całkowicie symetryczne, a odpływ umieszczony pośrodku, co pozwala na wygodną  kąpiel we dwoje. Wanny Kaldewei CONODUO występują zarówno w wersji do zabudowy, jak i wolnostojącej.

Brodziki prysznicowe Kaldewei SUPERPLAN wpisują się w modę na tworzenie obszernych powierzchni prysznicowych. Są dodatkowo tak zaprojektowane, ażeby był możliwy ich montaż idealnie w płaszczyźnie podłogi, co tworzy bezstopniowe przejście pomiędzy przestrzenią łazienki, a przestrzenią prysznicową. Są oferowane w palecie barw Kaldewei Coordinated Colours Collection, dzięki czemu doskonale komponują się z modnymi kolorami kolekcji płytek ceramicznych.

Zarówno wanny, jak i brodziki prysznicowe zastosowane w łazienkach Mera Hotel & Spa są wykonane ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Dzięki temu mają niezwykłą trwałość oraz 30 letnią gwarancję. W pełni odpowiadają specyficznym warunkom intensywnej eksploatacji w hotelach. Nawet po wielu latach używania stal emaliowana nie traci blasku i prezentuje się jak nowa. Te walory użytkowe oraz wzornicze produktów łazienkowych marki Kaldewei zaważyły na decyzjach projektantów wnętrz nadmorskiego Mera Hotel & Spa w Sopocie.

„W produktach łazienkowych marki Kaldewei cenię optymalny balans pomiędzy walorami użytkowymi, a wzorniczymi. Dlatego uważam je za godne polecenia każdemu inwestorowi obiektu o podwyższonej intensywności eksploatacji, jak luksusowe realizacje hotelowe oraz apartamentowe ” – mówi Magdalena Adamus, szefowa pracowni Loft - odpowiedzialnej za projekt wnętrz nowego Mera Hotel & Spa w Sopocie. 

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!