Konkurs Young Design 2016 rozstrzygnięty!

Konkurs Young Design 2016 rozstrzygnięty!

Jan Pfeifer, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie został zwycięzcą 9. edycji Young Design. 16 czerwca 2016 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziewięciu finalistów.

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Do konkursu przystąpiło 46 uczestników.

Laureat, Jan Pfeifer, otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości

20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego, staż w Studio Rygalik, konsultacje biznesowe w Startup Academy oraz możliwość prezentacji na gali Dobry Wzór w październiku.

Jan Pfeifer to projektant, absolwent (2016r.) wydziału wzornictwa na ASP w Warszawie. Współpracuje z warszawskim zakładem rzemieślniczym - Pracownia Abażurów Grochowska oraz projektuje pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

W finale konkursu Jan Pfeifer zaprezentował barierkę - instrument miejski, autorski instrument muzyczny, pomysł na rewitalizację barierki w Parku Bródnowskim w Warszawie. Celem projektu jest stworzenie miejsca spotkań, zabaw, doświadczeń audialnych oraz dialogu między ludźmi. Propozycja miejskiego instrumentu ma zachęcić ludzi do wspólnej interakcji i muzykowania.

Jury Young Design 2016 zwróciło uwagę na potencjał innowacyjny projektów Jana Pfeifera, ich oryginalność i umiejętność odpowiadania na wyższe potrzeby społeczne. Jury doceniło to, że Jan Pfeifer umie spojrzeć na rzeczywistość i zagadnienie projektowania produktu w syntetyczny sposób i proponuje rozwiązania nowatorskie i odchodzące od projektowego standardu. Główna nagroda została przyznana za odwagę myślenia, wyczucie formy i świeże spojrzenie na design.

Ponadto finalistka Young Design 2016, Klaudia Gołaszczyk, absolwentka (2016r.) wzornictwa na ASP w Katowicach, została wyróżniona przez firmę ZORTRAX drukarką 3d Zortrax M200, materiałami do druku 3d oraz możliwością stażu w firmie Zortrax.

Źródło: IWP

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!