Jak powiększyć małe mieszkanie ?

Jak powiększyć małe mieszkanie ?

Jak powiększyć dostępną przestrzeń bez jej dokupywania ? Wystarczy zastosować kilka prostych rozwiązań aranżacyjnych.

Można zastąpić tradycyjnie otwierane drzwi tymi w wersji przesuwnej. Otwierane po linii, a nie po łuku, nie zabierają cennego miejsca. Występują one także w wersji przeszklonej, co sprawia wrażenie, że przestrzeń nie jest niczym ograniczona. Pomagają też rozjaśnić mieszkanie, zapewniając większy dostęp światła do pomieszczeń.

Nie zawsze w kuchni odbywa się praca, która wymaga dużej przestrzeni roboczej – dlatego warto postawić na blat wysuwny, z którego korzysta się tylko w razie większego gotowania. Podobny blat odgrywa też rolę stołu, przy którym w większym gronie je się już przecież głównie okazjonalnie.

Można też ukryć łóżko w ścianie mebla, a nawet połączyć je z biurkiem.

Dobrym rozwiązanie są też fronty bezuchwytowe w kuchni. Otwierają się i zamykają po delikatnym naciśnięciu, a także pozwalają się cieszyć dużą i gładką powierzchnią frontu. Znakomicie sprawdzają się w kuchni czy łazience, gdzie można je wygodnie otwierać nawet mając mokre ręce.

Spraw, by mieszkanie „urosło”

Powiększyć wnętrze pomoże też zatarcie granicy między pokojami. Można to osiągnąć stosując w sąsiadujących pomieszczeniach podobną lub taką samą posadzkę, stawiając na jednolitą kolorystykę lub jednakową zabudowę.

Mieszkanie „urośnie” także dzięki odpowiednio dobranym meblom – lekkim, niskim, wtapiającym się w tło ściany. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są fototapety urozmaicające mieszkanie. Wybierając ciekawe pejzaże, czy zdjęcia wielkich metropolii zapewniamy naszym oczom dal, w którą aż chce się uciec.

Przyjrzyj się detalom

Optyczne powiększenie mieszkania zapewnia też dobrze dobrane lustro. Nie bez przyczyny znajduje się nie tylko w przedpokoju, ale i niejednym salonie.

Potrafi ono podwoić przestrzeń, rozjaśnić i zduplikować detale. Może być nie tylko wieszane, ale też opierane o ścianę. Jest przy tym ciekawym elementem dekoracyjnym – umiejętnie dobrana rama podkreśla charakter pomieszczenia.

Efekt „powiększenia” pomaga osiągnąć też pomalowanie mieszkanie w odpowiednie barwy. W mniejszych wnętrzach powinny dominować biel, beże i pastele, które optycznie powiększają przestrzeń. W rozjaśnieniu mieszkania pomaga także okładzina ścienna z połyskującej płyty MDF, a także posadzka z żywicy epoksydowej.

Źródło: Hafele

Łóżko chowane w szafie

Proste triki, jak łóżko chowane w szafie, pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!