Wroclove Design powraca

Wroclove Design powraca

Konsumujemy - to bezsprzeczne, ale czy robimy to świadomie? Kuszą nas reklamy, tabliczki FOR SALE, kolory, odpowiednia ekspozycja produktów i niekończące się nowości rynkowe. Idealny konsument (czy może konsumpcjonista?) jest ciągle “głodny”, ponieważ jego potrzeby wciąż się namnażają, a więc nieustannie pobudzają produkcję. Można zapytać: co w tym złego? A no choćby to, że trochę straciliśmy kontrolę. Dążąc do własnego zaspokojenia, zapominamy o otaczającym nas świecie. A gdyby tak dołożyć go do tego pewną dozę świadomości?

Skoro design też jest na sprzedaż, to jakie jego cechy lub właściwości mogą zamienić nas w konsumentów świadomych? W którym miejscu na osi z dwoma krańcowymi punktami: produkt masowy i dzieło sztuki, umieścić DESIGN? Czy to właśnie ta dziedzina może okazać się lekiem na szaleństwo nabywania coraz to nowszych dóbr?

Na te i inne pytania będą szukać odpowiedzi organizotrzy 3 edycji festiwalu Wroclove design. Będzie on trwał od 18 do 22 maja. W programie planowane są ekspozycje podzielone na 7 stref: KIDS, ARTS&CRAFTS, POSTMORTAL, FRESH, TECHNOLOGY, FOOD DESIGN, SPORT&RELAX.

Na 3. edycję Wroclove Design składać się będą także wystawy. Wśród nich, m.in.: Austrian Design Explosion - prezentacja 150-lat austriackiego designu, czyli wyjątkowego na skalę światową połączenia fascynacji technologią, kreatywnego podejścia do materiałów i poetyckości.

Stworzona przez Instytut Designu Kielce ekspozycja MUST EAT, której celem jest zwrócenie uwagi na kwestię nieuzasadnionego kupowania i spożywania nadmiernej ilości jedzenia, przesadnego przywiązywania wagi do jego estetyki, a także na charakter wpływu mediów na to co i w jaki sposób jemy.

Pieniądze a Design - wystawa autorstwa czeskiej grupy twórczej OKOLO obrazuje relacje pieniędzy z kreatywną twórczością z różnych punktów widzenia. Ekspozycja nie będzie dotyczyła jedynie formy graficznej pieniędzy, ale także kwestii ich wartości w środowisku designerskim, przyszłości i przeszłości środków płatniczych czy form oszczędzania, wydawania.

Wystawa PROCES stworzona we współpracy Grynasz Studio z Małgorzatą Koralewską wykorzystuje różne polskie wdrożenia, aby na ich przykładzie zaprezentować poszczególne etapy procesu produkcji, czyli pracę projektanta z inwestorem, sposób rozwijania koncepcji oraz efekt końcowy - gotowy produkt.

Wiele się więc będzie działo;

Portal Sztuka-wnetrza.pl objął patronat na festiwalem.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!