Panele podłogowe jak mozaika

Panele podłogowe jak mozaika

Po latach dominacji podłóg monochromatycznych do wnętrz coraz śmielej wkracza kolor, patchwork i mozaika. Wzory kojarzone dotychczas wyłącznie z płytkami ceramicznymi pojawiły się także na panelach laminowanych na wysoki połysk utwardzanych elektronowo.

Wśród projektantów widać coraz mocniejszy zwrot w kierunku łączenia starego z nowym, nadawaniu wnętrzu charakteru przez smaczki, detale i nietuzinkowe rozwiązania.

Można też zaobserwować coraz więcej realizacji, w których pojawiają się wzory orientalne. Taką tendencje widać zarówno w mieszkaniach, jak i obiektach usługowych, takich jak restauracje czy sklepy.

Nowoczesne panele są utwardzane za pomocą elektronów, które je uszlachetniają i sprawiają, że stają się odporne na uderzenia, działanie środków chemicznych, a nawet żar papierosowy, dlatego mogą być stosowane w miejscach użyteczności publicznej.

Na ich powierzchni nie zostają także ślady palców i stóp. Dodatkowo technologia utwardzania pozwala całkowicie wyeliminować rozpuszczalniki w trakcie procesu produkcyjnego, co sprawia, że panele są przyjazne alergikom.

Źródło: Falquon

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-18 23:09:54

Your website is very cool, i have bookmarked it.

felicjanoo 2020-04-23 13:01:00

Your site is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!