Tapety akustyczne

Tapety akustyczne

Tapety z wełny szklanej odczuwalnie tłumią dźwięk dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy z włókniny akustycznej na tylnej stronie tapety. 

Sprawdzają się w szczególności w pomieszczeniach, w których istotne jest zapewnienie komfortu akustycznego, takich jak: szkoły, hotele, restauracje czy biura, gdzie znacząco redukują pogłos i tworzą przy tym optymalną atmosferę wnętrza. Wskaźnik aw wynosi 0,25 (H), a produkt zgodnie z normą DIN EN ISO 354 jest zaklasyfikowana do klasy absorpcji dźwięku E

To jednak nie wszystko. Tapeta ma także doskonałe właściwośści termiczne i poprawia komfort cieplny wnętrza. Jej współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,040 W/(m·K), co odpowiada charakterystyce wełny mineralnej.

Włókno szklane SYSTEXX z którego wykonano tapety posiada certyfikaty bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z normą DIN EN 13501 i osiąga klasę B s1, d0

Produkt dostępny jest w dwóch wariantach: z równomierną, liniową strukturą tkaniny szklanej oraz z delikatnym i eleganckim wzorem. Tapety można powlec farbą dyspersyjną we wszystkich odcieniach nie tracąc przy tym żadnych właściwości izolacyjno-akustycznych. 

Żródło: Vitrulan Textile Glass GmbH

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!