Płyta karton gips w łazience

Płyta karton gips w łazience

Materiały budowlane przeznaczone do użycia w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, muszą mieć szczególne właściwości, aby w tych trudnych warunkach dobrze spełniały swoje zadanie. W budownictwie mieszkaniowym takimi pomieszczeniami są kuchnie i łazienki. W tym artykule napiszemy, jak można wykorzystać specjalnie przygotowane płyty karton gips w łazience.

 

Czym charakteryzuje się płyta impregnowana?

Płyta używana do łazienek jest impregnowana, dzięki czemu jej powierzchnia jest odporna na działanie wilgoci. Rdzeń gipsowy płyty jest hydrofobizowany, a na zewnątrz jest karton ze specjalną wodoodporną powłoką. Najistotniejsza więc różnica przy wykonywaniu ścianek w łazience, to konieczność użycia do zabudowy omawianej impregnowanej płyty karton gips. Płyty te mają zielony kolor i niebieskie opisy. Płytę impregnowaną można stosować w pomieszczeniach, w których wilgotność jest poniżej poziomu 85% przez okres 10 godzin w ciągu doby, a więc idealnie sprawdzi się w łazience.

 

Płyta karton gips w łazience – jak wykorzystywać?

Stosowanie płyt karton gips na ścianach łazienki ma wiele plusów. Przede wszystkim są one solidne, a jednocześnie łatwe w montażu. Zaleca się wykorzystanie ich do zabudowy miejsc, gdzie znajdują się  przyłącza do instalacji wodnych, gazowych i elektrycznych. W przypadku awarii dostanie się do pionów będzie zdecydowanie szybsze, bezpieczniejsze i tańsze. Łatwy demontaż może okazać się nieoceniony także w przypadku konieczności przebudowy instalacji. Obecnie często stosuje się tzw. ścianki instalacyjne. Ich konstrukcja jest wykonana na słupkach z podwójnych profili typu CW. Takie rozwiązanie umożliwiała poprowadzenie wewnątrz niej rur o średnicy 110 mm. Poza aspektami technicznymi ścianki można wykorzystać do oryginalnej aranżacji przestrzeni. Płyty można zastosować np. do budowy niestandardowego prysznica. Inny sposobem ich wykorzystania jest wykonanie półek we wnęce. Z płyt można też zrobić podwieszany sufit, który nada łazience niepowtarzalny charakter.

Tekst sponsorowany

Płyta karton gips w łazience

Płyta używana do łazienek jest impregnowana

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!