Jak dbać o centralne ogrzewanie? Oczyszczanie instalacji

Jak dbać o centralne ogrzewanie? Oczyszczanie instalacji

Woda złej jakości i nieszczelność instalacji w połączeniu z upływem lat zwiększają prawdopodobieństwo awarii układu centralnego ogrzewania. Jak wydłużyć żywot takiej instalacji? Część 2 -  oczyszczanie instalacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak dbać o centralne ogrzewanie? Zapobieganie korozji

Stosowanie preparatów ochronnych zabezpiecza instalację centralnego ogrzewania przed korozją. Co jednak zrobić w przypadku, w którym instalacja już jest zanieczyszczona?  Również w tym przypadku pomogą nam odpowiednie środki chemiczne.

Jeśli zanieczyszczenia są niewielkie, a głównym problemem jest szlam znajdujący się w instalacji, można wykorzystać środek bazujący na fosforanach. Takiego środka warto użyć w przypadku nowych instalacji – będzie skutecznie zapobiegał korozji już od początku. Przyczynia się on do neutralizacji czynników korozyjnych które występują w nowych systemach, tłuszczów i topików stosowanych do zabezpieczenia instalacji, a także kurzu czy pyłu dostającego się do niej podczas montażu.

Niewielkie uszkodzenia instalacji nie muszą powodować konieczności kosztownej i uciążliwej naprawy. Jednak aby takie uszkodzenie nie przerodziło się w poważną awarię, warto zastosować środek, który wyeliminuje nieduże nieszczelności mogące wystąpić w systemach c.o.

W przypadku wykrycia przecieku, którego usunięcie jest utrudnione ze względu na miejsce jego powstania lub gdy jego wyeliminowanie wiązałoby się ze zbyt dużymi kosztami, można zastosować uszczelniacz przecieków w instalacjach. Po zastosowaniu uszczelniacza w miejscu przecieku po od 1 do 24 godzin utworzy się miękka uszczelka. Środek przyczynia się do kumulowania osadów w miejscu wycieku, dodatkowo uszczelniając to miejsce. Uszczelniacz może być stosowany tylko w przypadku przecieków spowodowanych np. korozją, nie można go stosować w przypadku uszkodzeń mechanicznych.

 

Źródło: Vitcas

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

janN 2017-03-27 18:59:06

polecam płynne uszczelniacze firmy repatech

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!