Kanapy: trendy jesienno-zimowe

Kanapy: trendy jesienno-zimowe

Przytulne zestawy wypoczynkowe w sam raz na jesienne i zimowe wieczory.

W okresie jesienno-zimowym chętniej zwracamy uwagę na meble, które dają poczucie wygody i komfortu. Trudno się temu dziwić: podczas gdy za oknem plucha, większość czasu wolnego spędzamy w domu, głównie na przyjemnej w dotyku, miękkiej sofie. Wychodząc naprzeciw tej jesiennej potrzebie komfortu, designerzy współpracujący z markami meblowymi zaprojektowali szereg kolekcji kanapwpisujących się w wiodące trendy wnętrzarskie.

Stale utrzymującym trendem zarówno w branży odzieżowej jak i wnętrzarskiej jest wykorzystanie skóry. Materiał ten jest nie tylko wytrzymały, ale też bardzo gustowny i wyrafinowany.

Projektanci coraz częściej łączą też ze sobą różnorodne tkaniny i faktury materiałów tapicerskich, dzięki czemu powstają meble o oryginalnym, „trójwymiarowym” charakterze. Wykorzystanie poduszek w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach dodatkowo potęguje ten wizualny efekt.

Przystępując do aranżacji wnętrza dobrze zdać sobie sprawę, że sofa jest niezwykle ważnym elementem wystroju salonu. Po pierwsze dlatego, że spędzimy na niej sporo czasu, zwłaszcza jesienią i zimą – musi więc być wygodna i miękka. Najlepiej, żeby była jeszcze wyposażona w stabilne podłokietniki, na których będzie można bezpiecznie położyć kubek z napojem czy laptopa. Ale nie zapominajmy, że ze względu na spory rozmiar, kanapa może od razu zdefiniować charakter całego pomieszczenia. Nie może być to więc przypadkowy czy nieprzemyślany zakup.

Wśród najnowszych zestawów wypoczynkowych pojawiło się na tyle wiele wyrazistych sof, że dość łatwo powinniśmy znaleźć modele odpowiadające naszemu wyczuciu estetyki. Pamiętajmy jednak, że jeśli decydujemy się na kanapę ekstrawagancką w formie czy kolorze, pozostałe elementy wystroju powinny być bardziej stonowane, bytym lepiej eksponowały jej indywidualny charakter. Nadmierne wypełnienie salonu wyrazistymi dodatkami, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy pomieszczeniem o dużym metrażu, po prostu go przytłoczy. Jak w wielu przypadkach, także i w designie, czasem mniej może oznaczać więcej.

Źródło: Maxliving

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!