Aranżacja dużej łazienki - przechowywanie akcesoriów

Aranżacja dużej łazienki - przechowywanie akcesoriów

Jak zaaranżować dużą łazienkę w mieszkaniach lub domach wielopokoleniowych, z których często korzystają dzieci, rodzice oraz dziadkowie? Część 2 - przechowywanie łazienkowych akcesoriów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Aranżacja dużej łazienki - kąpiel i toaleta

Kiedy z łazienki korzysta cała rodzina, bardzo ważna jest dobra organizacja miejsca na przechowywanie akcesoriów codziennej higieny. Ergonomiczne zaplanowanie takiego miejsca pozwoli na przechowywanie w łazience zarówno kosmetyków, środków czystości, jak i ręczników czy kosza na bieliznę. Warto postawić na takie rozwiązania jak szafki wiszące z lustrem, które łączą funkcje lustra z przestrzenią, na trzymanie kosmetyków i akcesoriów higieny osobistej.

Kolejnym pomysłem jest szafka podumywalkowa - popularny mebel do przechowywania ręczników, kosmetyków czy środków czystości. Jeśli mamy miejsce, dobrze sprawdzą się pojemne szuflady, w przypadku jego braku postawmy na zwykłe półki i koszyczki lub pojemniki pomagające w utrzymaniu organizacji i porządku. W zależności od upodobań, szafkę można powiesić na ścianie lub postawić na podłodze. W każdej łazience z pewnością przyda się też wysoka szafka, która zajmuje niewiele miejsca, a jest bardzo funkcjonalna, ponieważ mieści w sobie całkiem sporą przestrzeń do przechowywania. Rożne sposoby otwierania i ustawienia sprawią, że bez problemu dobierzemy mebel do możliwości aranżacyjnych pomieszczenia.

Standardowe wyposażenie każdej łazienki stanowi kosz na bieliznę, który jest wręcz niezbędny w przypadku dużej rodziny. Najczęściej kosz stoi oddzielnie, zajmując dodatkową przestrzeń. Dlaczego więc go nie schować? Specjalne szafki z pojemnym i wygodnym w użyciu koszem na bieliznę otwierają się nie na zasadzie szuflady, ale odchylanego pojemnika, do którego z łatwością wrzucimy i sprawnie wyjmiemy rzeczy.

 

Źródło: Aquaform

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!