Łazienkowe schowki

Łazienkowe schowki

Jak wygospodarować dodatkowe miejsce na łazienkowe akcesoria?

Podczas urządzania niewielkiej przestrzeni łazienkowej o praktycznych schowkach często myślimy na końcu. Tymczasem są to elementy, które należy uwzględnić już na etapie funkcjonalnego podziału przestrzeni.

Zabudowa pod umywalką

Do tego typu mebla pasują, obecnie bardzo popularne, umywalki nablatowe bądź meblowe. Najlepszym rozwiązaniem będą szuflady, które pomieszczą kosmetyki czy suszarkę do włosów. Ich atutem jest wygoda – można je niemal  całkowicie wysunąć, co ułatwia znalezienie konkretnych przyborów. Pod zabudową warto pozostawić wolną przestrzeń, pozwalającą przysunąć się do umywalki np. podczas mycia zębów, czy golenia. Innym ciekawym sposobem na ukrycie niezliczonej liczby buteleczek, słoiczków czy ręczników jest zastosowanie słupka wieszanego na ścianie lub stawianego na blacie. Tego typu mebel jest pojemny i nie zajmuje dużo miejsca.

Zabudowa wnęk

Doskonałym pomysłem na wygospodarowanie dodatkowego miejsca jest zabudowa nieustawnych wnęk, w których warto umieścić półki na detergenty, a nawet kosz na bieliznę. Szafki na wymiar nie tylko zwiększą powierzchnię użytkową pomieszczenia, ale też nadadzą wnętrzu regularny kształt. Istniejące wnęki warto wykorzystać na zamknięte szafki. Obecnie często stosuje się podwieszane toalety, montowane na stelażach, nad którymi pozostaje sporo przestrzeni. Można przeznaczyć je na przydatną zabudowę. Z kolei nad wanną warto zaplanować wygodne półki na kosmetyki.

Zakamuflowana pralka

Jednym z problemów, który należy rozwiązać urządzając małą łazienkę, jest wybór dogodnej lokalizacji pralki. Dobrym pomysłem jest umieszczenie pralki pod blatem, obok umywalki w zabudowie. Jeśli chcemy, aby blat wieńczący mebel i pralkę miał tę samą wysokość, należy zastosować tzw. umywalkę wpuszczaną - umywalka nablatowa będzie się znajdowała zbyt wysoko. Innym sposobem na ukrycie pralki jest wykorzystanie większej wnęki.  Tego typu schowek pozwala dodatkowo na montaż praktycznych półek nad urządzeniem. Wnękę warto ukryć za lustrzanymi, bądź połyskliwymi białymi drzwiami, które optycznie powiększą przestrzeń.

W małej łazience każdy centymetr przestrzeni użytkowej jest na wagę złota. Właśnie dlatego praktyczne schowki należy zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem remontu.

 

Źródło: Deante

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!