Domy z przeszkleniami - akustyka i estetyka

Domy z przeszkleniami - akustyka i estetyka

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania domu z dużymi przeszkleniami? Część 3 - akustyka i estetyka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Domy przeszkleniami - energooszczędność


W domach położonych przy ruchliwych ulicach, czy w pobliżu lotniska, wysoki poziom hałasu może być dużym problemem. W takich lokalizacjach warto zastosować szkło dźwiękochłonne, gwarantujące bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. Właściwie dobrane szyby ograniczają przenikanie hałasu z zewnątrz do środka. Wykorzystanie w przeszkleniach szkła laminowanego folią akustyczną, pozwala na wytłumienie dźwięku bez konieczności stosowania bardzo grubych tafli szkła. Przykładem może być wykorzystanie szkła dźwiękochłonnego, które łącząc wysokie parametry izolacyjności dźwiękowej z wymogami bezpieczeństwa, pozwoli osiągnąć współczynnik Rw na poziomie nawet 50 dB.

Istotnym aspektem użytkowania dużych przeszkleń jest też utrzymanie ich w czystości. Inwestorzy, którzy chcą oszczędzić czas i zużycie wody, mogą zdecydować o wykorzystaniu w szybach zespolonych szkła samoczyszczącego. Swoje unikalne właściwości zawdzięcza ono specjalnej powłoce, zapewniającej szklanej tafli schludny i czysty wygląd, dzięki wykorzystaniu sił przyrody: promieniowania ultrafioletowego w naturalnym świetle dziennym oraz deszczu.

Moda na wielokoformatowe przeszklenia to znak, że projektanci i użytkownicy doceniają możliwości nowoczesnych technologii, pozwalających kreować eleganckie bryły budynków, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i ciszę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Domy z przeszkleniami - bezpieczeństwo i temperatura

 

Źródło: Pilkington

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!