O czym pamiętać wybierając brodzik

O czym pamiętać wybierając brodzik

Płaski czy wysoki, z kabiną przymocowaną do jego krawędzi czy posadzki? Trzy punkty, na które warto zwrócić uwagę wybierając brodzik.

 

1. Sposób montażu kabiny

Kabinę możemy zamontować na posadzce lub na brodziku. W pierwszym przypadku, przy wyborze kabiny trzeba pamiętać, aby była ona odpowiednio wysoka. Jeśli użytkownicy kabiny są wyjątkowo wysocy, koniecznie trzeba to uwzględnić i wybrać model wyższy. Optymalna wysokość dla kabiny prysznicowej to 190 cm.

2. Odpowiedni spad

Przygotowanie odpowiedniego spadu to podstawa gdy decydujemy się na brodzik płytki lub płaski. Aby woda dobrze spływała i nie wypłynęła na podłogę w łazience, ważna jest odpowiednia przepustowość syfonu oraz wyposażenie kabiny w uszczelnioną listwę progową. Prawidłowe zamontowanie brodzika płaskiego najczęściej wymaga podkucia posadzki (aby znalazła się odpowiednia ilość miejsca na syfon).

3. Funkcjonalność

Jeśli zależy nam, aby brodzik spełniał dodatkową funkcję, np. służył jako wanienka dla dzieci lub miejsce do szybkich przepierek, bardziej odpowiednie będą głębsze brodziki. Takie rozwiązanie będzie szczególnie praktyczne dla rodzin z małymi dziećmi, a także – w wersji z siedziskiem – dla osób starszych. Brodzik z siedziskiem zapewni wygodną i bezpieczną kąpiel. Do brodzików wysokich trzeba jednak dobrać inne, niskie kabiny.

 

Źródło: Aquaform

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!