Wirtualni dekoratorzy

Wirtualni dekoratorzy

Komputery, tablety i smartfony w roli doradców przy aranżacji wnętrz.

Zaaranżowanie pustych, nieumeblowanych przestrzeni to niejednokrotnie duże wyzwanie dla amatorów dekorowania wnętrz. Co zrobić gdy nie mamy pomysłu na wystrój, a z różnych względów nie możemy pozwolić sobie na współpracę z dekoratorem wnętrz? Z pomocą przyjdą "wirtualni dekoratorzy wnętrz", czyli programy ułatwiające aranżację.  

Programy ułatwiające urządzanie wnętrz, oferowane m.in. przez producentów mebli, stają się coraz bardziej popularnym narzędziem. Pozwalają zobrazować nasze mieszkanie w przestrzeni 2D lub 3D. Stworzone za ich pomocą wirtualne pomieszczenie staje się znakomitym poligonem dekoracyjnych eksperymentów. Można tam swobodnie wstawić meble, dobrać dodatki lub wkomponować odpowiedni rodzaj podłogi. A wszystko to dzieje się na naszym komputerze czy tablecie. Istnieje także sposób, by meble „wyszły” z tej cyberprzestrzeni i zaistniały w realnym świecie…

Dzieje się tak za sprawą aplikacji wykorzystującej augmented reality, czyli technologię łączącą świat rzeczywisty z wirtualnym. Obsługa takiego oprogramowania polega na wyborze w aplikacji danego mebla i zeskanowania miejsca, w którym chcemy go umiejscowić. Po chwili na ekranie widzimy to miejsce wyposażone w wybrany przez nas mebel. Obraz ten możemy z łatwością dopasowywać poprzez obrócenie czy zmianę koloru wybranego przez nas produktu.

Aplikacja udzieli nam też takich informacji, jak dostępność towaru, możliwe jego warianty, wymiary czy rodzaje tkanin obiciowych - wystarczy podejść pod dany produkt podczas pobytu w sklepie. Nieumeblowane, wypełnione jedynie pustką przestrzenie nie muszą więc spędzać nam snu z powiek. Zawsze będzie ktoś lub coraz częściej „coś”, co pomoże nam w trudnych wyborach podczas dekorowania wnętrz. Nie pozostaje więc nic innego, jak wziąć się do pracy!

 

Źródło: SITS

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!