Jak zabezpieczyć poddasze przed upałem

Jak zabezpieczyć poddasze przed upałem

Co zrobić gdy dobrze zaizolowany dach i szczelne okna nie wystarczą do utrzymania komfortowej temperatury na poddaszu?

Rolety zewnętrzne

Klasyczny sposób na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. W lecie skutecznie chronią przed upałem, a w zimie przed mrozem, dodatkowo umożliwiając zabezpieczenie szyby przed różnymi uszkodzeniami, na przykład spowodowanymi  burzą z gradobiciem.

Markizy

Są w stanie zredukować jasność promieniowania aż o 95%, zapewniając na poddaszu przyjemną, klimatyczną atmosferę. Ich zaletą jest również fakt, że mogą one spełniać funkcję moskitiery.

Rolety wewnętrzne

Wybór w tym zakresie jest ogromny. Różne materiały, barwy i wzory - wszystko to sprawia, że rolety wewnętrzne świetnie sprawdzą się  jako dodatkowa dekoracja wnętrz. Interesującym rozwiązaniem są rolety umożliwiające montaż dwóch warstw rolet o różnych kolorach i wzorach, a następnie ich wspólną bądź rozdzielną obsługę.

Żaluzje

Tradycyjnym sposób szybkiej i wygodnej regulacji dopływu światła. Modele z aluminiowymi lamelami łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu doskonale nadają się do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia.

Jak wybrać?

Wybierając odpowiednie akcesoria do okien połaciowych należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy ich konstrukcja umożliwia łatwy i trwały montaż. Warto także zastanowić się nad wyborem metody otwierania – w wysoko położonych, trudniej dostępnych miejscach docenimy możliwość zdalnego sterowania elektrycznego za pomocą pilota lub przełącznika. W przypadku rolet wewnętrznych najlepiej sprawdzą się te wykonane z  impregnowanego materiału, odpornego na płowienie i łatwo zmywalnego. Stosując odpowiednio solidne i trwałe akcesoria możemy być pewni, że będą one spełniać swoje zadania przez niejedno upalne lato.

 

Źródło: Roto

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-23 21:30:54

Your website is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!