Mieszkanie z pazurem

Mieszkanie z pazurem

Jak urządzić dynamiczne i nasycone emocjami wnętrze bez przesycania go dodatkami.

"Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś" to powiedzenie znane nie od dziś. Mieszkanie to wizytówka właściciela, która podkreśla jego wyjątkowy charakter. Jak zaprojektować mieszkanie gdy nasza osobowość jest prawdziwym żywiołem? Jaka aranżacja nie ograniczy naszego usposobienia, a dodatkowo podkreśli i wyeksponuje nasz temperament? Istnieje wiele sposobów na to, aby nadać wnętrzu charakteru bez konieczności przesycania go zbędnymi dodatkami. Już sama podłoga potrafi nadać wnętrzu energii i wyrazu tworząc przy tym niepowtarzalny klimat mieszkania.

W kontraście siła

Osoby, które na co dzień preferują aktywny tryb życia powinny postawić na prostotę i minimalizm. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest pozostawienie ścian w surowym stanie, z widoczną strukturą materiału, z którego zostały wykonane, np. betonu. Jeśli zdecydujemy się na ich pomalowanie warto wybrać biały kolor, który w naturalny sposób będzie przenikał się z szarościami. Dzięki temu uzyskamy jednocześnie prostolinijny, jak i nietuzinkowy efekt. Tak powstałą aranżację podkreślą czarne i czerwone elementy wyposażenia, które dodadzą jej odrobinę ekstrawagancji. Ponadto czerwień i czerń zapewni nie tylko wyrazisty charakter, ale również nasyci wnętrze pozytywną energią.

Oprócz odpowiedniego połączenia koloru ścian i wyposażenia wnętrza należy również zadbać o odpowiednie zestawienie koloru ścian z podłogą. Dobrym rozwiązaniem będzie np. połączenie jasnej, szaro-białej ściany z podłogą w ciemniejszym tonie, np. w kolorze orzechu lub dębu. Jeszcze więcej charakteru nadadzą takiemu wnętrzu  panele, na których nie tylko jest widoczna faktura drewna, ale jest ona również wyczuwalna w dotyku. Dobrze dobrana podłoga dopełni stylistykę mieszkania oraz nada mu oryginalności i elegancji.

Mniej dodatków - więcej przestrzeni

Przy aranżacji mieszkania o mocnym charakterze warto również kierować się zasadą otwartej przestrzeni, którą uzyskamy dzięki minimalizacji dodatków. Zbyt duża ilość detali może przytłoczyć nasze mieszkanie. Minimalizm dodatków można wyrazić w formie obrazu zawieszonego na ścianie nawiązującego do jednego z żywiołów. Ukazanie dynamicznego obrazu doda naszemu wnętrzu zdecydowanie więcej ekspresji oraz energii. Warto również zadbać o takie detale jak wazony, czy drobne ozdoby w kolorystyce nawiązującej do innych elementów mieszkania, np. mebli.

Innym sposobem na optyczne powiększenie wielkości pomieszczenia jest zastosowanie w panelach podłogowych synchronicznej struktury 3D m. in. poprzez wprowadzenie połysku, matu i półmatu w różnych fragmentach deski. Taka podłoga pozwala na wydobycie poczucia głębi w mieszkaniu oraz eksponuje jej wyrazistą i jednocześnie naturalną stylizację.

Kolory mebli

Duszą mieszkania są również meble, które nadają wnętrzu swoistego charakteru. W przypadku stylu do jasnej przestrzeni warto dobrać meble w zdecydowanych kolorach. Czerwone lub czarne krzesła barowe oraz czarne fotele i stoliki nadadzą mieszkaniu wyrazisty akcent, który jednocześnie będzie idealnie komponował z delikatnie jasnym otoczeniem. Najlepszy efekt całej aranżacji osiągniemy, jeśli ze zdecydowaną kolorystyką mebli zestawimy z kanapą w kontrastującym, śnieżnobiałym kolorze. Warto również zadbać o połysk naszych mebli, np. stolika na kawę lub krzeseł barowych, które nadadzą mieszkaniu ekspresji, lekkości a jednocześnie zadbają o zachowanie dynamicznej stylizacji.

Źródło: Kronopol

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-15 11:14:32

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!