Klinkier w pokoju nastolatka

Klinkier w pokoju nastolatka

Komfort, dopasowanie do aktualnych trendów oraz funkcjonalność – to powinno cechować pokój nastolatka. Ale ważne jest jeszcze „to coś”, co sprawi, że nastoletni właściciel wnętrza opisze je również przymiotnikami „wyjątkowy” i „oryginalny”. Efekt „wow” pomoże osiągnąć …klinkier!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Blask we wnętrzu

Kuchnie, salony, a nawet łazienki – wszędzie tu ceglane ściany rozgościły się na dobre, pozwalając tworzyć ciekawe, unikatowe aranżacje w różnych stylach. Klinkierowe cegły i okładziny mogą być również inspiracją i pomysłem do wykreowania wymarzonego pokoju nastolatka. Bo klinkier to nie tylko klasyczne czerwone ściany.  Na rynku znajdziemy cegły i - doskonałe do obłożenia ścian - płytki w kolorze żółtym, białe, szare, antracytowe, a nawet czarne, o gładkim i strukturalnym licu, w klasycznym lub wydłużonym formacie. Czyli dokładnie takie, jakie pozwolą stworzyć idealną przestrzeń dla nastoletniego domownika.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jasne jak... wnętrze

pokój nastolatka

Wersja dla chłopaka: wszystko gra!

Nowoczesny charakter młodzieżowego wnętrza „z pazurem” zbudowano na chłodnej, industrialnej szarości ceglanych ścian. Funkcjonalność pokoju również wyznacza i określa zastosowany materiał wykończeniowy: klinkieru użyto do budowy ścianki dzielącej pokój na część dzienną i wypoczynkową.  Aby nie było nudno, cegły zostały ułożone w taki sposób, by tworzyły swoisty rytm podkreślony „wyciągniętymi” z muru cegłami w kolorze grafitowym i czerwonym. Zadziorności całej aranżacji dodaje nieregularne wykończenie ścianek – w zakończeniu muru celowo „zapomniano” o wmurowaniu niektórych cegieł. Klinkier jest więc w tym wnętrzu bazą funkcji i designu, stanowiąc świetne tło dla nowoczesnych mebli i dodatków. Wprowadzenie żywego koloru – kanarkowej żółci - sprawia, że pokój nabiera unikalnego charakteru, który jednak łatwo przearanżować.  

pokój nastolatka

Dla dziewczyny: pokój księżniczki we współczesnym wydaniu

W wersji pokoju dla nastolatki postawiono na spokojną, ale z pewnością niebanalną aranżację. Chłodna, rozbielona podłoga i biel niepokrytych klinkierem ścian, stanowią minimalistyczne tło dla szarych cegieł. Wystarczyło tylko wprowadzić nieco przytulnych tekstyliów i designerskich dodatków, by osiągnąć efekt pięknego, stonowanego wnętrza, niepozbawionego jednak charakteru.  Ceglane elementy zdobią pokój, ale też wyznaczają jego funkcje. Ustawiona w centralnej części pomieszczenia ścianka dzieli je na część do pracy i część sypialnianą. W pokoju z klinkieru wzniesiono również ściankę wydzielającą część garderobianą, co pozwoliło uniknąć wprowadzania szaf ubraniowych. W takim wnętrzu każda dziewczyna poczuje się jak księżniczka w swojej (i tylko swojej) wieży!

pokój nastolatka

Porada: Jak stosować klinkier we wnętrzach? 

We wnętrzach najlepiej stosować płytki, które są lżejsze niż cegły oraz zabierają mniej miejsca.  Można nimi włożyć ściany bądź ich fragmenty, również te wykonane z płyt g-k. Stosując płytki kątowe, osiągniemy efekt murowanej ściany, nie do odróżnienia od tej wykonanej z cegieł. Nic nie stoi na przeszkodzie, by elementy wyłożone płytkami kompilować z detalami wykonanymi z cegieł: dzięki dostępności danego koloru w różnych wersjach produktu (płytka, płytka kątowa, cegła „dziurawka” i pełna) stworzymy dowolne kompozycje. Warto pamiętać o dobraniu odpowiedniej chemii budowlanej dedykowanej do klinkieru - zapraw klejących i fugujących, a także fachowym wykonawstwie, np. prawidłowym spoinowaniu (w przypadku cegieł i płytek klinkierowych niedozwolone jest fugowanie metodą zacierania całej powierzchni).

Źródło: Faro

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!