Kącik niemowlaka w pokoju starszego rodzeństwa

Kącik niemowlaka w pokoju starszego rodzeństwa

Jak zaaranżować kącik niemowlaka w pokoju starszego rodzeństwa.

Zaakceptowanie nowego członka rodziny przez starsze rodzeństwo niemalże nigdy nie jest łatwe. Zwłaszcza, gdy ma on zamieszkiwać ten sam pokój. Budowanie przyszłych relacji pomiędzy dziećmi warto rozpocząć już na wczesnym etapie, a dobrą okazją będzie zaangażowanie starszej pociechy do urządzania niemowlęcego kącika. Warto zająć się tym wcześniej, nie czekając na sam koniec ciąży. W ten sposób starsze dziecko będzie miało więcej czasu na zaadaptowanie się do nowej sytuacji, a mama będzie miała jeszcze dość energii, aby koordynować prace. Wszelkie decyzje dotyczące zmian w pokoju trzeba konsultować z jego dotychczasowym użytkownikiem, żeby nie poczuł się odstawiony na boczny tor.

Kupując nowe meble dla noworodka, warto zadbać o jakiś nowy mebel dla starszego dziecka. Coś, co podkreśli, że nie jest już maluchem: nowa szafa, w którą przełoży się jego ubrania z komody (komodę można oddać mającemu się urodzić malcowi, wystarczy dokupić do niej przewijak), nowy tapczanik, regał na książki, biureczko. Jeśli meble kupowane dla pierwszego dziecka nie stanowiły kompletu, warto teraz to nadrobić i wybrać meble z  jednej kolekcji.  Potem, gdy dzieci będą dorastać, wystarczy tylko dokupić nowe, potrzebne elementy lub zmodyfikować funkcjonalność mebli.

Pokój warto podzielić na części przynależne do każdego z dzieci za pomocą elementów dekoracyjnych – innych rodzajów tapety, odmiennych kolorów ścian, a także stosując różnotematyczne naklejki, obrazki, plakaty. Przestrzeń wspólną może wyznaczać kolorowy dywanik służący do zabawy. Tu warto uczulić dziecko, że na wspólne zabawy przyjdzie mu jednak trochę poczekać…

Mamie na pewno przyda się w pokoju dziecięcym wygodny fotel do karmienia i lampka dająca łagodne światło, ustawiona tak, żeby  nie przeszkadzała starszemu dziecku spać, gdy przyjdzie czas nocnego karmienia. Fotel sprawdzi się też, gdy rodzice będą czytać bajki starszakowi.

Urządzanie kącika dla nowego członka rodziny to dobry pretekst do odmalowania pokoju i zrobienia małego remanentu: co się przyda, co można oddać, a co  należy dokupić. Aranżowanie przestrzeni na nowo razem ze starszym dzieckiem będzie ważnym wydarzeniem przygotowującym go do bycia starszym bratem  lub starszą siostrą.

 

Źródło: Pinio

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!