Blask we wnętrzu

Blask we wnętrzu

Połysk i blask nie są już zarezerwowane wyłącznie dla stylu Art Deco czy glamour. Miedziane klosze lamp, ściany pomalowane połyskującą farbą, szklane blaty oraz ciekawie zaprojektowane oświetlenie pojawiają się w projektach zarówno wnętrz luksusowych, jak przytulnych i kameralnych. Nic w tym dziwnego – rozpraszające lub odbijające światło akcesoria są efektownym sposobem na rozjaśnianie wnętrz, a także ich szybką metamorfozę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szklane inspiracje

Dekoral radzi jak zaaranżować modne wnętrze

Połysk dodaje każdemu pomieszczeniu lekkości i elegancji, a w dodatku współgra z wiodącymi trendami wnętrzarskimi. Nowoczesne meble z tworzyw sztucznych, zaskakujące wzory oświetlenia, a także innowacyjne technologie farb do wnętrz dają nieskończone możliwości stopniowania efektu połysku w aranżacji pomieszczeń – od delikatnej poświaty po przykuwające wzrok lustrzane odbicie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jasne jak... wnętrze

blask we wnętrzu

Każdy szczegół ma znaczenie

Salon, który stanowi jednocześnie miejsce spotkań całej rodziny oraz wizytówkę domu, może za sprawą połyskujących akcesoriów stać się luksusowy i elegancki, nie tracąc przy tym na komforcie. Lustra, szklane wazony czy polerowana stal to szczególnie wdzięczne materiały, które doskonale skomponują się niemal z każdą paletą barw i stylistyką wystroju. Wybierając stolik barowy lub ławę, warto postawić na oryginalne wzornictwo oraz formę. W ten sposób akcesoria staną się nie tylko mocnym akcentem wystroju, ale także prawdziwą ozdobą. W przypadku wnętrz w typie loft można pokusić się o odważniejszą zabawę formą. Podwieszane na łańcuchach przezroczyste fotele, przeszklenia podłogowe i ścienne, a nawet szklane lub metalowe schody doskonale wpasują się w przestronne wnętrza industrialne oraz efektowanie je rozświetlą.

Oświetlenie jest kolejnym elementem, którego nie można pominąć w planowaniu połyskującej aranżacji. Jego kształt oraz umiejscowienie powinny być dopasowane do wielkości oraz charakteru pomieszczenia. W przypadku salonu najlepiej sprawdzą się lampy rozmieszczone w przeciwległych punktach pokoju lub silnie rozpraszające światło żyrandole złożone z wielu elementów. We wnętrzach o niestandardowym rozkładzie projekt oświetlenia powinien opierać się na dużej ilości źródeł światła – drobnych żarówkach wkomponowanych w sufit lub rozmieszczonych na delikatnych stelażach. Takie rozwiązanie zapewni nie tylko równomierne oświetlenie poddasza bądź loftu, ale także stanie się efektowną ozdobą po zmroku.

Dyskretne olśnienie

Akcesoria nie są jedynym sposobem na nadanie wnętrzu połysku. Jeśli obawiamy się, że stalowe i lustrzane płaszczyzny oziębią pomieszczenie, możemy zaakcentować delikatnym błyskiem np. ściany. W zależności od tego, jak silny efekt pragniemy osiągnąć, możemy wykorzystać do malowania brokaty i lakiery transparentne lub farby do wnętrz o satynowym wykończeniu.

Źródło: Dekoral

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!