Wnętrze w odcieniach caffe latte

Wnętrze w odcieniach caffe latte

Otwarty aneks kuchenny to dobry sposób na optyczne powiększenie małego mieszkania oraz integrację życia rodzinnego. Aranżacja powstałej w ten sposób przestrzeni stanowi jednak niemałe wyzwanie. Co zrobić aby przejście pomiędzy kuchnią a salonem było płynne, a żadna z części pomieszczenia nie zdominowała tej drugiej?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kawiarnia jak w domu

W aranżacji połączonej przestrzeni kuchenno-salonowej ważne jest dokonanie podziału na poszczególne strefy przy jednoczesnym zachowaniu spójności stylu wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest wybór płytek ceramicznych w obrębie jednej kolekcji – różniących się odcieniem, lecz o tym samym rysunku i fakturze.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bar taki, jak w kinie

W łączonej przestrzeni świetnie sprawdzają się większe formaty, które doskonale pasują zarówno do kuchni, jak i eleganckiego salonu. Dodatkowo duże, gładkie powierzchnie powiększają optycznie przestrzeń, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach, w których aneks kuchenny jest koniecznością ze względu na niewielki metraż.

wnętrza w kolorze caffe late

Jaśniejsze płytki stanowią delikatne tło dla białych kuchennych mebli i dobrze komponują się z drewnianą sosnową podłogą w drugiej części pomieszczenia. W przestrzeni salonowej gres trafił na ścianę. Ciemniejsze stanowią nowoczesne i eleganckie wykończenie będące alternatywą dla farby czy tapety. Duże formaty sprawiły, że płytki ceramiczne „wychodzą” z kuchni i łazienek i coraz częściej goszczą w przestrzeni dziennej. Ciepłe odcienie i satynowe wykończenie płytek czyni z nich kolekcję uniwersalną i ponadczasową.

Efekt? Przestrzennie, klimatycznie, w smakowitych odcieniach caffe latte.

Źródło: Ceramstic

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!