Po oczach szarości

Po oczach szarości

W Majik Café w Belgradzie można się poczuć jak w kalejdoskopie. Szklane bary zmieniają kolory, świat na zewnątrz skrywa się na różowymi oknami, a tapety wywołują omamy wzrokowe. Autorem wnętrza jest Karim Rashid.

Karim Rashid - to jeden z najbardziej znanych współczesnych dizajnerów. Jest lubiany nie tylko za to, co robi, ale też za swój styl bycia - pogodny, ekstrawertyczny, optymistyczny, pełen życia. Dokładnie takie są też jego projekty. Feeria kolorów, lśniące powierzchnie i zmysłowe, wijące się kształty, a wszystko to najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych - taki jest styl pochodzącego z Egiptu projektanta. Od pewnego czasu dizajner coraz częściej pracuje w Europie Wschodniej - jakby uznał, że tu jeszcze wciąż jest sporo szarości do zagospodarowania.

Szklane bary zmieniają kolory w zależności od pory dnia i klimatu imprezy. Nad głównym barem na ekranie z lampek LED przewijają się barwne komunikaty szefa lokalu, graficzne projekcje pojawiają się na ścianach wokół; drzwi do poszczególnych części lokalu mają kształt męskich i kobiecych profili twarzy; łazienki i toalety pokrywa op-artowa tapeta, której trudno się długo przyglądać bez halucynacji. Intensywny róż i fiolet, które przeważają we wnętrzu, działają energetyzująco. Rahid jest także autorem mebli, które zapełniają lokal. Szklane stoły i białe krzesła mają nieco bardziej stonowane kolory, ale równie zmysłowe, miękkie kształty

Styl Karima Rashida często okreslany jest mianem „digipopu" - bo łączą się w nim elementy, znane z pop-artu (kolor, proste, ale dynamiczne formy, błysk) z rozwiązaniami rodem z XXI wieku (jak ekrany z LED-ów, projekcje na ścianach, elektronicznie sterowane, nowoczesne oświetlenie). Wszystkie te motywy można znaleźć także w Majik Cafe.

Foto: karimrashid.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!