Czas zatrzymany w kamieniu

Czas zatrzymany w kamieniu

Inspiracje rysunkiem kamienia w aranżacji wnętrz to wyraźny i mocno rozwijający się trend. Płytki gresowe odwzorowujące skały wulkaniczne sprawiają wrażenie jakby odcisnęła się na nich pamięć ruchów płyt tektonicznych. Powierzchnie zdają się ilustrować przemiany i procesy zachodzące przez wieki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lato w stylu Etno

Z wnętrza ziemi

Natura tworzy wyjątkowe i niepowtarzalne dzieła sztuki, które zachwycają swoją surowością i niesamowitym kunsztem. Płytki gresowe ukazują bogactwo wzorów jakie kryje w sobie historia ruchów ziemi. Tego typu rozwiązania to surowy minimalizm a jednocześnie mnogość wzorów i motywów inspirowanych powolnymi procesami zachodzącymi we wnętrzu ziemi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieszkanie z charakterem

kamień we wnętrzu

Malowane przez naturę

Dostępne są zarówno płytki o delikatnych barwach i subtelnym rysunku kamienia, jak również produkty o bardziej zdecydowanych fakturach i wzorach. Wszystkie kolekcje bardzo wiernie odzwierciedlają kamień. Jego rysunek jest zróżnicowany na poszczególnych płytkach w obrębie danej kolekcji, dzięki czemu efekt jest niezwykle naturalny.

kamień we wnętrzu

Kamień niejedno ma imię

Płytki z delikatnym kamiennym wzorem w spokojnym, jasnoszarym kolorze. Odpowiednio przystosowany gres to kamień w nieco odważniejszym wydaniu. Mocno zaznaczona siatka żyłek i pęknięć oraz bardziej zdecydowane, ciepłe kolory stworzą, efektowne aranżacje zarówno ścian, jak i podłóg. Surowość i tajemniczość inspirowanych kamieniem gresów wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny klimat. Układając płytki pod różnym kątem, uzyskamy jeszcze bardziej spektakularne efekty.

Źródło: Ceramstic 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!