Nowy kolor od PantoneColorInstitute

Nowy kolor od PantoneColorInstitute

Ogłoszony niedawno przez PantoneColorInstitute "MinionYellow" to pierwszy w historii kolor zainspirowany filmem.

Kto decyduje o tym, który kolor będzie nosił miano najmodniejszego w sezonie? Skąd biorą się kolorystyczne trendy w modzie i branży wnętrzarskiej? Dlaczego w 2013 roku hitem było mandarynkowe tango, a bieżącego marsala i kto wymyśla te intrygujące nazwy? Wszystko zaczyna się od Pantone…

PantoneColorInstitute to amerykańska firma, która od ponad pięćdziesięciu lat jest autorytetem w dziedzinie kolorów oraz prekursorem jeśli chodzi o ich kombinacje i wszelakie zestawienia. Każdego roku to właśnie Pantone ustala kolorystyczne trendy na nadchodzące sezony, które przenikają się we wszystkich sferach życia. Na to czy MinionYellow stanie się kolorystycznym bestsellerem prawdopodobnie będziemy musieli trochę poczekać. Firma wyznacza modę na daną barwę nawet z trzyletnim wyprzedzeniem.

 

MinionYellow to pierwszy w historii kolor zainspirowany filmem. Odcień to odpowiedź na nasze potrzeby dotyczące wnoszenia do życia pozytywnej energii. Minionkowy żółty jest ciepły, stonowany i wręcz „przyjazny”.

Kolor zostanie wpisany do palet PantoneFashion i Home + Interiors przy kolejnym jej rozszerzeniu. To pierwsza, nowa barwa od trzech lat - obecnie wzornik obejmuje 32 000 odcieni.

 

Ściany w takim kolorze dodadzą wnętrzu więcej mocy. Idealnie sprawdzi się on też na fragmentach wyposażenia – półkach, krzesłach czy stolikach. Ciekawym rozwiązaniem będzie również zastosowanie we wnętrzu flokowanych, minionyellow listew przypodłogowych, które subtelnie nadadzą munowego charakteru. Producent ApplyFlock ma możliwość stworzenia każdego odcienia swojego produktu.

Jak przekonuje PantoneColorInstitute kolor MinionYellow będzie w przyszłości jednym z najbardziej pożądanych kolorów – żywiołowych i podnoszących na duchu. Może warto więc nie czekać na „modowe bum” a wykorzystać go już teraz?

 

Źródło: ApplyFlock

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-17 10:27:59

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!