Konkurs Glassberries Design Awards

Konkurs Glassberries Design Awards

Celem konkursu The Glassberries Design Awards jest nagradzanie pomysłów które najlepiej wpisują się w cztery podstawowe cechy identyfikujące BA: silną tożsamość, kreatywność, innowacyjność, zrównoważony rozwój. W konkursie uczestniczą uczelnie z Hiszpanii, Polski i Portugalii. Zadaniem jest stworzenie gamy opakowań dla przemysłu spożywczego.

Organizator
Firmę BA Vidro

Założenie konkursu
Założeniem konkursu jest również wprowadzenie nowych talentów do przemysłu, zwracając szczególną uwagę na ich oryginalne prace, które powinny zawierać takie elementy jak: silne poczucie tożsamości, kreatywność/innowacyjność oraz zasady zrównoważonego rozwoju.

Warunki zgłoszenia projektu
1 W konkursie może wziąć udział każdy młody projektant, pod warunkiem, że uczelnia, której jest studentem, została zaproszona do uczestnictwa w projekcie, mając na względzie zakres przedmiotów przez nią oferowanych.
2. Każdy kandydat może złożyć tylko jeden projekt.
3. Akceptowane będą projekty przygotowane przez jedną osobę lub dwuosobowe zespoły; ostatecznie możliwe jest zgłoszenie tylko jednego projektu.
4. Pod uwagę będą brane wyłącznie te projekty, które powstały na uczelniach i zostały zgłoszone na stronie konkursu. Projekty muszą być wykonane przez kandydata (kandydatów) oraz stanowić jego własność, a kandydat zobowiązany jest wziąć udział w spotkaniu wstępnym, którego miejsce i termin zostaną podane przez BA na stronie konkursu.

Kryteria oceny
Podczas oceny i wyboru najlepszych projektów sędziowie kierują się takimi kryteriami jak: kreatywność i innowacyjność, silne nawiązanie do przemysłu opakowań szklanych, koncepcja zrównoważonego rozwoju oraz zastosowanie rozwiązań opracowanych na potrzeby produkcji opakowań.

Sąd konkursowy
W skład jury przyznającego nagrodę “Glassberries Design Awards” wchodzą: przedstawiciele BA, firm z branży opakowań szklanych oraz goście wybrani przez firmę BA.

Termin
Projekt należy zgłosić do 23h59m 18 maja 2015r.

Nagrody
I miejsce MacBook Air 11"+ 3 miesiące praktyka płatna
II miejsce iPad mini + iPad mini Smart Cover
III nagroda iPod Touch + Bluetooth Philips SoundShooter

Więcej na: glassberriesawards.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!