Okiennice w aranżacji wnętrz

Okiennice w aranżacji wnętrz

Shuttersy, czyli okiennice wewnętrzne, coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Tworzą niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu, świetnie dopasowują się do nowoczesnej oraz tradycyjnej estetyki wnętrz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projektowanie mebli 

Okazuje się, że nie tylko ładnie wyglądają, lecz także mają wiele innych zastosowań. Okiennice regulują natężenie światła w pomieszczeniu, co wpływa na komfort użytkownika, który szybko może zachować swoją prywatność dzięki zasłonięcie okiennic. Te drewniane okiennice umożliwiają także kontrolowanie temperatury mieszkania w zależności od warunków atmosferycznych. Są alternatywą dla firan, zasłon, rolet czy tradycyjnych żaluzji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kamień i aksamit

shuttersy

Drewno zawsze w modzie

Shutters wykonuje się z różnego gatunku precyzyjnie wyselekcjonowanego drewna. Materiał dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta, zawsze charakteryzuje się odpowiednią wilgotnością, twardością czy ułożeniem słojów. Zazwyczaj wykorzystuje się drewno sosnowe lub świerkowe, ale także coraz częściej klienci zamawiają bardziej egzotyczne warianty, na przykład drewno mahoniowe. Drewno daje nieograniczone możliwości w tworzeniu okien o niestandardowym kształcie i wymiarach. Dostępne są shuttersy prostokątne, kwadradratowe, półokrągłe, a także trójkątne. Shutters to ekologiczny (tak więc bardzo modny) produkt, który gwarantuje zadowolenie użytkownika, naturalny materiał zapewnia odpowiednią wentylację w pomieszczeniu, nawet przy zamknięciu okiennic.

shuttersy

Shutters - w salonie czy w biurze?

Ten ekskluzywny rodzaj okiennic doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, nadając mu niebanalny styl. Shuttersy są bardzo funkcjonalne, regulują dopływ promieni słonecznych w pomieszczeniu, jednocześnie nie powodują całkowitej ciemności przy zasłoniętym oknie. Dlatego też można zamontować je w miejscu, w którym brakuje światła dziennego oraz w tym nazbyt nasłonecznionym. Pasują do salonu, pokoju dziennego, biura, a także do kuchni i łazienki, dzięki odpowiedniej konserwacji drewna – są odporne na wilgoć. Łatwość w utrzymaniu czystości to kolejna zaleta okiennic typu shutters. Dodatkowo są odporne na promienie UV, nie ulegają przebarwieniom.

Mechanizm shuttersów

Długość oraz szerokość paneli dostosowana jest do wymiarów otworu okiennego. Mechanizmy są różne, zazwyczaj zawiasy łączą poszczególne panele, zapewniając swobodny ruch konstrukcji. Często, zazwyczaj przy wysokich oknach, producenci polecają zakładanie shuttersów na szynach lub poprzeczkach. Można je montować we wnęce okiennej, na ościeżnicy, przy pomocy R-ramy (dla okien uchylno-obrotowych) lub bezpośrednio na ścianie. Mechanizm otwierania, przesuwania czy zamykania shuttersów jest różnorodny, dostosowany do oczekiwań klienta. Okiennice można otwierać na bok dzięki zawiasom, możliwy jest także ruch po szynie. Czysto by wprawić shuttersy w ruch wystarczy dotknąć lamele lub zdalnie je sterować przy użyciu pilota automatycznego.

shuttersy

Shutters na każdą porę roku

Drewniane okiennice wewnętrzne sprawiają, że nasze pomieszczenia zachwycają nie tylko w dzień, ale też nocą – shutters estetycznie prezentują się także z zewnątrz. Dzięki swoim funkcjom sprawdzają się latem – ograniczają nasłonecznienie oraz zimą, gdy chronią mieszkanie przed wychłodzeniem. To idealny produkt, który sprawdza się w każdej sytuacji.

Ceny shuttersów zależą od wielkości okiennic, rodzaju materiału, kształtu czy montażu. Niestety koszta są zazwyczaj wysokie, ale czego nie zrobimy dla wygody i elegancji, jakie umożliwiają shuttersy. Pamiętajmy, że gwarantują nie tylko ciekawy wystrój, lecz także funkcjonalność oraz satysfakcję i radość z przebywania w tak pięknym miejscu.


Źródło: GRUBEK PPHU

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-22 08:07:57

Your page is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!