Jak urządzić wnękę pod schodami?

Jak urządzić wnękę pod schodami?

Odkryj możliwości, jakie daje pusta przestrzeń pod schodami. Zdobędziesz więcej miejsca, a Twoje cztery kąty zyskają ciekawy styl.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sypialnia z ptakami

Czy wiesz, że Twoje schody, oprócz swojej głównej funkcji, mogą pełnić wiele innych? Tak naprawdę mowa o ich dolnej części, czyli wnęce. Ta część domowej przestrzeni jest bardzo często lekceważona. A niepotrzebnie. Wnęka pod schodami może okazać się przydatnym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej powierzchni domu czy mieszkania, ale także nadać Twojemu wnętrzu oryginalnego stylu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lampy na stół

wnęka pod schodami

Brakuje Ci wolnej przestrzeni? Coraz bardziej przeszkadza Ci bałagan? Jeśli obraz Twojego mieszkania jest daleki od tych widniejących w katalogach, oczyść teren z niepotrzebnych szpargałów. Spokojnie, nie musisz ich od razu wyrzucać. Wystarczy, że odpowiednio zaadaptujesz swoją wnękę pod schodami. Dzięki szufladom schowasz zabawki dzieci, gry, dokumenty czy wizytówki. Będziesz je miał pod ręką, ale będą niewidoczne i nie zakłócą eleganckiego stylu Twojego domu.

wnęka pod schodami

Innym pomysłem na zamknięte wnętrze pod schodami jest garderoba. Dzięki szafkom i wieszakom posegregujesz swoją odzież wierzchnią lub codzienną, buty czy dodatki takie jak czapki, szaliki i rękawiczki. Dodatkowo możesz umieścić dopasowane lustro na całą ścianę wnęki. To świetny pomysł na optyczne powiększenie pomieszczenia.

Jako że temperatura pod schodami jest zwykle niższa, miejsce pod schodami świetnie sprawdzi się jako mała spiżarnia. Możesz wstawić do niej swoje przepyszne konfitury, wina lub napoje.

wnęka pod schodami

Osoby spragnione dodatkowego kąta pokochają ten pomysł. Pod dywanowymi schodami możesz stworzyć raj dla moli książkowych, kącik relaksu lub po prostu wstawić biurko. Biblioteczka będzie rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale także atrakcyjnym wizualnie. Pomyśl o wstawieniu dopasowanego mebla w postaci leżanki i zainstalowaniu lampki, a będzie to idealne miejsce do spędzania wolnego popołudnia.

wnęka pod schodami

Natomiast jeśli nie posiadasz pomieszczenia technicznego i chcesz uwolnić swoją łazienkę od potężnej pralki, nic prostszego. Zainstaluj ją we wnęce pod schodami! Jeśli będzie zabudowana, sprzęt będzie niemal niezauważalny.

A teraz coś dla naszych czworonożnych przyjaciół. Twój kot czy pies pokocha swój własny domek pod schodami.

Po prostu styl

Nawet jeśli nie narzekasz na brak wolnej przestrzeni, Twoje wnętrze nabierze smaku i stylu, gdy ciekawie je urządzisz. Nie musisz kierować się najnowszymi trendami. Spróbuj oddać swój charakter, dekorując przestrzeń pod schodami w swoim własnym indywidualnym stylu. Możliwości jest wiele. To może być akwarium, półki z pamiątkami czy galeria zdjęć rodzinnych. A jeśli jesteś duszą artysty, stwórz swój artystyczny kącik. Możesz na przykład namalować oryginalne dzieło na ścianie. Natomiast dla dziecka powieś tablicę do pisania. W tym jak i w większości przypadków najlepiej sprawdzą się schody dywanowe, które mają prostą formę. Natomiast schody półkowe, gięte czy spiralne będą wymagały bardziej skomplikowanych rozwiązań.

 

Źródło: Wood&Art

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!