Kolorowe wnętrze - polski akcent w Mediolanie

Kolorowe wnętrze - polski akcent w Mediolanie

Przemysław Mac Stopie zaprojektował salon prasowy dla magazynu Interni, który jest miejscem uroczystego otwarcia, paneli dyskusyjnych i spotkań towarzyszącym targom Salone del Mobile Milano w Mediolanie.

Wnętrze powstało w ramach wystawy Energy for Creativity organizowanej już po raz kolejny przez legendarny magazyn o designie i architekturze wnętrz Interni.  Inspiracją do stworzenia aranżacji wnętrza była fascynacja kolorem, geometrią i trójwymiarowością.

Przez parę ostatnich lat eksperymentowałem tworząc projekty przestrzennych wzorów wykończeń posadzek, tkanin oraz mebli. Postanowiłem wykorzystać te doświadczenia projektując niekonwencjonalne wnętrze, tak aby emanowało ono trójwymiarową, kolorową i kreatywną energią.  – mówi Przemysław Mac Stopa.

Feria barwi oraz wzburzone fale morskie w kolorze tęczy sprawiają że wnętrze przenosi nas w inny świat. Na podłodze znajdują się płytki podłogowe,  których kształć przypomina romb. We wnetrzu znajdują się modularne stoły, które wykończone są różnokolorywmi pasami wykładziny.

Na potrzeby wystroju wnętrza Przemysław Mac Stopa zaprojektował grafikę Waves of Creativit, która znajduje się na tapicerowanych krzesłach, pufach oraz w postaci fototapet znajdujących się na ścianach. Wnętrze postawało przy współpracy z polskimi producentami, którzy dostarczyli znajdujące się tam meble.

Targi meblarskie Salone del Mobile Milano i Mediolański Tydzień Projektowy to mekka przedstawicieli branży wzornictwa. Od 1990 roku formuła wydarzenia jest wzbogacona o organizowane przez legendarny włoski magazyn Interni FuoriSalone.

Tegoroczna edycja FuoriSalone została objęta patronatem honorowym mera Mediolanu. Wydarzenie stanowi jednocześnie preludium do targów EXPO 2015, które rozpoczną się w stolicy mody 1 maja 2015, a udział zgłosiło 147 krajów, w tym Polska. Prace artystów nawiązywać będą do tematyki tegorocznej wystawy światowej a instalacja Przemysława Mac Stopy będzie również zdobiła wnętrze salonu prasowego targów EXPO 2015.

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-18 07:01:28

Your website is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!