Red Dot 2015 dla polskiej lampy Equilibra BALANS

Red Dot 2015 dla polskiej lampy Equilibra BALANS

Nagrodę Red Dot w kategorii Product Design 2015 zdobyła lampa equilibra BALANS.  Konkurs Red Dot zwany Oscarem designu, uważany jest za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa, przyznawana jest twórcom i projektantom z całego świata.

Lampa Equilibra BALANS, firmy AQUAFORM, otrzymała nagrodę w kategorii Oświetlenie i lampy (Lighting and lamps). Jej twórcą jest projektant Piotr Jagiełłowicz. „Stworzyliśmy produkt, który miał być wyważony, dosłownie i w przenośni, w formie i konstrukcji. Zastosowaliśmy innowacyjną metodę asymetrycznego zawieszenia, która była możliwa dzięki wykorzystaniu włókna węglowego. Chcieliśmy, aby miał nowoczesny i przyjazny charakter, nadający wnętrzu styl” – mówi projektant lampy.

"Bezsprzecznie pokazaliście wysokie kompetencje i odwagę w projektowaniu i za obie te cechy zostaliście nagrodzeni w jubileuszowej, 60-tej edycji konkursu Red Dot: Product Design" - skomentował w uzasadnieniu przyznania nagrody Professor Dr Peter Zec, Founder and president of Red Dot.

Do tegorocznej edycji konkursu 1 994 uczestników z 56 krajów zgłosiło 4 928 projektów. Zgłoszenia oceniało 38 członków jury.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 29 czerwca 2015 roku w Essen.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-21 18:38:43

Your site is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!