VIVA Light - wystawa

VIVA Light - wystawa

W ramach arena DESIGN odbędzie się unikatowa wystawa światła, innowacyjnych technologii i materiałów VIVA Light. Będzie to pierwsza edycja spotkań, w których uczestniczyć będą projektanci, architekci, inżynierowie, technolodzy, producenci oświetlenia, agenci, dystrybutorzy, dostawcy innowacyjnych materiałów, techniki świetlnej oraz wszelkich nowych technologii.

Wystawa to wydarzenie będące inauguracją szerszej inicjatywy, której zadaniem jest skupienie i aktywizację środowiska związanego z przemysłem oświetleniowym i nie tylko. Projekt ma z założenia być okazją do stworzenia forum współpracy pomiędzy osobami kreatywnymi, o otwartych umysłach, wychodzącymi myśleniem poza ramy, którzy za cel stawiają sobie powstanie dobrych produktów oświetleniowych oraz wyjątkowych realizacji świetlnych w kraju i na świecie.

Czytaj też: Na falach eteru przez klimaty PRL-u

Podczas wystawy VIVA Light zostaną zaprezentowane nowości oświetleniowe polskich i zagranicznych firm, mające znakomite osiągnięcia w dziedzinie oświetlenia o doskonałym wzornictwie oraz w innowacyjnych technikach świetlnych. Pokazane zostaną pomysły młodych projektantów i grup projektowych, zwracających uwagę świeżością w podejściu do projektowania. Odwiedzający będą mieli również okazję zobaczyć zarówno nowatorskie materiały, jak i przykłady niekonwencjonalnego zastosowania tych tradycyjnych. Wystawa ma na celu udowodnienić, że warto inwestować w dobry design i nowe technologie. Dzięki postawieniu na innowacje, firmy mają szansę pozytywnie wyróżnić się na rynku i zapewnić sobie przewagę konkurencyjną.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni:  Acrea, Carpyen, Chors, Cini&Nils, Concreate,  Designlab, Emandes, HB Surface, Hurst-sufity Barrisol, Kosicka Design, Maria Jeglińska, Martini Light, Massive Design, Miior, Pani Jurek, Puff-Buff Design, Robert Pludra, TAR, Velt, VIBIA.

Partnerzy: Carpyen, Chors, Cini&Nils, Concreate, DuPont™Corian®, HB Surface, Hurst-sufity Barrisol, Luminosfera, Martini Light, SITAG, VIBIA.

Będą pokazane obiekty projektantów, m.in.: Achille Castiglioni, Tomek A. Rudkiewicz, Przemyslaw Mac Stopa, Arik Levy, Philipe Starck, Katarzyna Okińczyc, Maria Jeglińska, Xavier Solé , Franco i Luta Bettonica, Piotr Kalinowski (Modelista), Antoni Arola, Enric Rodríguez, Martin Azua, GRID Studio Projektowe.

Kuratorem wystawy jest Małgorzata Ratajczak, współtwórczyni marki Emandes, inicjatorka wystaw VIVA LED, za które otrzymała tytuł Lidera Innowacji 2008 za Innowacyjny Projekt z Dziedziny Kultury. Jest autorką artykułów i publikacji z dziedziny oświetlenia i projektowania wnętrz.

Czytaj też: Prime Time 2014

Wystawa towarzyszy prestiżowej, siódmej już edycji wydarzenia arena DESIGN, które, jako jedyne w Polsce, łączy producentów i projektantów, stanowiąc dla nich przestrzeń do rozmów, negocjacji i wymiany opinii.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 18 lutego (środa), o godzinie 13.45

Wykłady przybliżające zagadnienia światła wygłoszą: dr Krystyna Łuczak-Surówka, która opowie o magii światła i wszelkich aspektach z tym związanych oraz Artur Śleziak, pasjonat światła, właściciel firmy Chors, który zaprezentuje, jak dobór opraw oświetleniowych i ich sposób świecenia wpływa na wygląd pomieszczeń. Omówimy nowoczesne źródła światła i pokażemy różnice pomiędzy nimi. Przedstawimy jak czarodziejskie jest światło, jak wpływa na otoczenie i nas samych. 

Źródło: VIVA Light

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-22 14:16:37

Your page is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!