Konkurs dla projektantów - Electrolux Design Lab 2015

Konkurs dla projektantów - Electrolux Design Lab 2015

Niebawem rusza kolejna, trzynasta już edycja konkursu dla młodych designerów - Electrolux Design Lab. Co roku do udziału zgłaszają się tysiące projektantów z ponad 60 krajów świata. Tematem tegorocznej edycji są "Zdrowe i szczęśliwe dzieci". Zwycięzca otrzyma 10,000 euro oraz półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux! 

Electrolux Design Lab 2015

Electrolux Design Lab to pasjonujący konkurs, który napędza innowacje, pobudza kreatywność i pozwala nam spojrzeć w przyszłość. Daje nam także możliwość nawiązania kontaktu i współpracy z młodymi, utalentowanymi projektantami z całego świata, którzy pragną mieć realny wpływ na nasze przyszłe losy. W tegorocznej edycji postawiliśmy przed nimi wyzwanie zmierzenia się z tematem „Zdrowe i szczęśliwe dzieci”. Szukamy nowych rozwiązań i śmiałych pomysłów, które poprawią jakość codziennego życia rodzin posiadających potomstwo. Jestem niezwykle podekscytowany i nie mogę doczekać się pierwszych koncepcji­­ – powiedział Lars Erikson, Senior Vice President Design w Electrolux i przewodniczący jury konkursu.

Czytaj też: Natural Light - konkurs dla studentów wzornictwa przemysłowego

Wyjątkowa szansa

Uczestnicy konkursu Electrolux Design Lab mają szansę zaprezentować siebie oraz swoje prace, a także zyskują możliwość zainstnienia w profesjonalnym świecie designu. Autor najlepiej ocenionego projektu otrzyma wyjątkową nagrodę – półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Warto zaznaczyć, że połowa zwycięzców po zakończeniu stażu kontynuuje pracę w Electrolux. Dla najlepszych uczestników organizatorzy przewidzieli także gratyfikacje finansowe, które w porównaniu do lat ubiegłych zostały znacznie zwiększone. Zwycięzca otrzyma 10,000 euro, druga nagroda to 6,000 euro, trzecia – 4,000 euro. Autor projektu, którego w wyniku głosowania na stronie konkursu wyłonią internauci, otrzyma 2,000 euro.

Zasady konkursu

W tegorocznej edycji konkursu, której temat przewodni to „Zdrowe i szczęśliwe dzieci”, uczestnicy muszą zaprojektować koncepcję produktu lub usługi, która odpowie na pytanie: Jak w przyszłości mogłyby wyglądać nasze domy, by panujące w nich warunki oraz dostępne rozwiązania wpierały nasze dzieci w ich codziennym życiu i rozwoju, zachęcały do prowadzenia zdrowego i świadomego stylu życia oraz uczyniły z nich szczęśliwe jednostki? Do wyboru jest jedna z trzech kategorii: Gotowanie, Pielęgnacja materiałów lub Oczyszczanie powietrza.

Czytaj też: Lamp Lighting Solutions Awards 2015

Aby wziąć udział w konkursie, w terminie od 4 marca do 8 kwietnia 2015 roku, poprzez formularz dostępny na stronie electroluxdesignlab.com, należy przesłać opis swojego projektu, korzyści, jakie przyniesie on użytkownikom oraz jego szkic. W kolejnych etapach uczestnicy będą rozwijać swoje koncepcje pod okiem najlepszych ekspertów z branży. Zwycięzcę poznamy pod koniec bieżącego roku.

Więcej: www.electroluxdesignlab.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!