Lamp Lighting Solutions Awards 2015 - konkurs dla architektów wnętrz i projektantów

Lamp Lighting Solutions Awards 2015 - konkurs dla architektów wnętrz i projektantów

Ruszyła kolejna edycja międzynarodowego konkursu związanego z branżą oświetleniową. Zgłoszenia do Lamp Lighting Solutions Awards 2015 można przesyłać do 31 stycznia 2015 roku.

Dzięki współpracy z LAMP Awards i globalnemu rozgłosowi, do ubiegłorocznej edycji zostało zgłoszonych 608 projektów z 52 krajów świata. Przyszedł czas, by powrócić do walki i nagrodzić kolejnych designerów.

Do udziału w konkursie zaproszeni są projektanci oświetlenia, architekci, urbaniści, projektanci wnętrz, inżynierowie, architekci krajobrazu oraz studenci.

Czytaj też: Projektujesz! Zyskujesz! - konkurs dla projektantów wnętrz

Skład tegorocznego jury przedstawia się nadzwyczaj interesująco. Mark Major, Kai Piippo, Douglas Leonard, Anne Bureau, Emma Cogswell, Anupama Kundoo, Juan Carlos Sancho oraz Ignasi Bonjoch będą odpowiedzialni za wyłonienie zwycięzców w następujących kategoriach:

- Architektoniczne oświetlenie plenerowe - projekty oświetlenia plenerowych i zewnętrznych iluminacji, takich jak fasady, obiekty sportowe, pomniki, daszki itp. - 8 000€

- Oświetlenie wewnętrzne - projekty oświetlenia wnętrz, takich jak sklepy, restauracje, muzea, galerie i sale wystawowe, pojedyncze budynki, biura itp. - 8 000€

- Oświetlenie miejskie i krajobrazowe - projekty oświetlenia przestrzeni miejskiej, takie jak place, ronda, drogi, uliczki, parki, mosty itp. 8.000€

- Propozycje studentów - tegoroczny temat to "Światło w ciemności" - projekty oświetlenia zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego, w których ważną rolę odgrywać ma nie tylko światło, ale też cienie i ciemność, definiujące formę oraz przestrzeń, uwidaczniające powierzchnię i teksturę oraz tworzące atmosferę i charakter - przestrzenie miejskie, krajobraz, katedry, kościoły, węzły komunikacyjne, lotniska, hotele, sklepy, restauracje itp. Tylko projekty oparte na idei będą akceptowane - 2.000€

Czytaj też: Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz

W konkursie nagrodzone zostaną projekty, które z powodzeniem spełnią architektoniczne potrzeby i wymagania dla oświetlenia przestrzeni w pomieszczeniach i na zewnątrz, oraz te, które stworzą pozytywną synergię między architekturą, wystrojem wnętrz, krajobrazem i oświetleniem. Designerzy biorący udział w konkursie powinni zadbać o to, by ich projekty powinny być kreatywne, innowacyjne oraz trwałe, niezależnie od producenta lub marki świateł użytych w projekcie.

Co więcej, obecna, szósta edycja konkursu, przewiduje pewną nowość. W związku z ogłoszonym przez UNESCO Międzynarodowym Rokiem Światła 2015, fundacja "Life of Light" nagrodzi profesjonalistę, który poświęcił swoje życie właśnie zagadnieniu światła i oświetlenia. Ma być to swego rodzaju hołd złożony miłośnikom światła, bez których przemysł oświetleniowy nie mógłby ewoluować w tak zawrotnym tempie. 

Wszystkie stowarzyszenia, fundacje, instytucje oraz media związane z przemysłem oświetleniowym mogą zgłaszać swoich kandydatów do nagrody "Life of Light".

Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia 2015.

Więcej informacji: www.lamp.es

lamp lighting solutions awards

lamp lighting solutions awards

Zobacz książki na ten temat - do kupienia w naszej księgarni!

1000 lights  light   oświetlenie

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!