Sufit podwieszany - montaż na klik

Sufit podwieszany - montaż na klik

Zazwyczaj montaż sufitów podwieszanych opiera się na wykorzystaniu metalowej konstrukcji mocowanej do stropu. Płyty sufitowe są utrzymywane przez siatkę profili, która jednocześnie odsuwa konstrukcję od stropu - w powstałej w ten sposób przestrzeni ukrywane są techniczne instalacje. Nowe rozwiązania firmy Rockfon pozwalają na łatwiejszą instalację płyt akustycznych we wnętrzach, dzięki systemom T24 i T15, montowanym na tak zwany "klik".

Oba systemy montażu przeznaczone są do instlacji sufitów podwieszanych w krawędzi A, czyli z widoczną od dołu konstrukcją, lub częściowo ukrytą siatką konstrukacjyną – płyt sufitowych w krawędzi E. Profile główne i poprzeczne wykonane są ze stalowej blachy, a powierzchnia jest w całości ocynkowana. Ze względów estetycznych, widoczna część jest dodatkowo pokryta powłoką malarską. W obu rozwiązaniach dostępne są różnej długości profile poprzeczne – 600 i 1200 mm, co znacznie ułatwia dobranie odpowiedniej konstrukcji do wnętrza.

Konstrukcja nośna zazwyczaj montowana jest w pomieszczeniu symetrycznie, tak aby po przeciwległych stronach płyty miały tę samą długość i szerokość. Nie powinna być ona mniejsza niż połowa długości lub szerokości oryginalnych płyt.

Najnowszym udogodnieniem jest wprowadzenie nowego rodzaju łączenia profili sufitów podwieszanych. Każdy zakończony jest zamkiem typu "klik", co znacznie ułatwia montaż i demontaż konstrukcji.

Oddalenie konstrukcji nośnej od stropu zależy od grubości płyt sufitowych. Przy 15-25 mm należy zachować co najmniej 100 mm odległości. Dla grubszych płyt – 40 – 100 mm – minimalna odległość konstrukcji od stropu wynosić powinna 200 mm.

Dzięki wykorzystaniu specjalnego uchwytu, konstrukcja Rockfon T15 i T24 może być zamocowana także bezpośrednio do stropu. Taki sufit podwieszany rozwiązanie stosuje się szczególnie w niższych wnętrzach. Jednak odległość konstrukcji od stropu musi wynosić to co najmniej 50 mm. Wieszaki lub uchwyty bezpośredniego montażu należy zamontować solidnie do stropu, standardowo co 1200 mm.

Profile mają też tę samą wysokość – 38 mm. Ułatwia to montaż elementów oświetlenia i innych zintegrowanych z sufitem instalacji technicznych.

Konstrukcje cechuje wysoka, wystarczająca dla większości zastosowań trwałość - spełniające wymogi klasy B zabezpieczenia przed korozją, zgodnie z normą dla sufitów podwieszanych EN 13964.

Więcej na: www.rockfon.pl

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!