Wystrój wnętrz - dekoracyjny kwarc

Wystrój wnętrz - dekoracyjny kwarc

Co chwilę na rynku pojawiają się kolejne propozycje służące dekorowaniu naszych domów i mieszkań. Jedną z nowszych propozycji do wystroju wnętrz są płyty kwarcowe, którymi pokryć można ściany, podłogę, blaty i meble. Co ważne, są odporne jak naturalny kamień, a przy tym mają tylko 3 milimetry grubości!

Płyty ze spieków kwarcowych to jeden z najgorętszych debiutów wśród materiałów do wystroju wnętrz. Jest to kompozycja naturalnych materiałów - kwarcu, skał granitowych, iłów łupkowych i pigmentów ceramicznych. W pierwszej fazie produkcji, granulat powyższych surowcow zostaje sprasowany. W kolejnym kroku stosowana jest nowoczesna technologia spiekania, która wypala materiały w temperaturze 1220 stopni. W taki sposób powstają idealnie płaskie i wielkoformatowe płyty, które mogą być docinane dokładnie według potrzeb i wymagań klienta. 

Wytrzymałość materiału pozwala na zastowowanie go nawet jako okładzina elewacji budynków. We wnętrzach sprawdzi się natomiast jako wykończenie podłóg, ścian i mebli oraz blatów kuchennych i parapetów.

Bardzo dobre właściwości użytkowe to nie jedyna zaleta spieków kwarcowych. Zastosowanie ich do wystroju wnętrz jest gwarancją nowoczesnego designu, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających architektów wnętrz i klientów indywidualnych.

Płyty oddają nie tylko rysunek materiałów, ale i ich fakturę. Dzięki temu efektem końcowym jest wnętrze oryginalne, nietuzinkowe i modne.

Dodatkowym atutem materiału jest wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia, przy jednoczesnej niewielkiej grubości płyty. Ponadto, płyty można czyścić bez obawy o odbarwienie lub zarysowanie powierzchni - są odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Spieki kwarcowe doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Nie dopuszczają również do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów. Właściwości płyt pozostają niezmienne nawet przy intensywnej eksploatacji i częstym czyszczeniu. 

Źródło: Dekorian

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!