Przetwory - 9. edycja - 6-7 grudnia 2014

Przetwory - 9. edycja - 6-7 grudnia 2014

Niebawem kolejna edycja Przetworów - wydarzenia, które przez 8 poprzednich lat funkcjonowało jako warsztaty designu. W tym roku jedynym materiałem, którzy dostaną uczestnicy, będzie stół.

Podczas każdej edycji Przetworów, młodzi artyści mają okazję przetwarzać kontenery odpadów i śmieci w nowe, designerskie obiekty. Co roku, warsztaty designu mają inną myśl przewodnią. Do tej pory, było to między innymi przetrwanie w obliczu globalnego kryzysu, wzornictwo zaangażowane społecznie, integracja pokoleń, recyklingowe przedmioty dla dzieci. Organizatorzy patrzą na Przetwory przez pryzmat wyjątkowo bliskiej relacji twórcy z odbiorcą, dobrej twórczej zabawy, ale też zawsze interesował ich kontekst działania i relacja tego, co robimy z otaczająca nas rzeczywistością.

Tegoroczna edycja Przetworów będzie wyzwaniem dla twórców. Tematem przewodnim i zarazem jedynym materiałem, jaki organizatorzy udostępnią uczestnikom warsztatów designu, jest STÓŁ. Stół, który kojarzony jest jako jeden z ważniejszych mebli codziennego użytku, niejednokrotnie pełni funkcję przestrzeni negocjacji, wymiany zdań, twórczych działań, pokojowych rozwiązań i ostatecznych rozstań. Stół to także symbol miejsca rodzinnego, czasu z przyjaciółmi i dobrego jedzenia. W tym roku wszelkie interpretacje i działania wokół stołu są możliwe: wspólny czas wokół stołu, projektowanie, działanie z publicznością, myśl krytyczna. Organizatorzy liczą na inwencję twórczą uczestników, dzięki której stoły zostaną poddane transformacji, ich wszechstronne możliwości zostaną pokazane, a efektem będą przedmioty o oryginalnym wzornictwie

Tym samym tegoroczna edycja ma służyć, podsumowaniu i pożegnaniu Przetworów w dotychczasowej formule.

Przetwory
6-7 grudnia 2014 r. Soho Factory. Warszawa

Więcej: www.przetworydesign.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!