Aranżacje łazienek - jak urządzić strefę prysznicową?

Aranżacje łazienek - jak urządzić strefę prysznicową?

Gdy podczas remontu domu i mieszkania przychodzi moment aranżacji łazienki, jednym z pierwszych dylematów, przed jakim stajemy, jest wybór między wanną a prysznicem. Jeśli zdecydujemy się na prysznic, pojawia się kolejne pytanie - jaką kabinę wybrać?

Strefa prysznicowa jest takim miejscem w łazience, w którym powinniśmy czuć się swobodnie i mieć nieskrępowany zakres ruchów. Aranżacje łazienek o małym metrażu zakładają zazwyczaj wykorzystanie drzwi wnękowych lub drzwi ze ścianką, dzięki którym możliwe jest maksymalne wykorzystanie powierzchni, nawet w pomieszczeniu o nietypowych wymiarach. Co więcej, zastosowanie kilku dodatkowych trików pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń.

Jeśli mamy do czynienia z wnęką, powierzchnia strefy prysznicowej będzie ograniczona przez wymiary łazienki. W przypadku, gdy wnęki nie ma, możemy zdecydować się na postawienie szklanej ścianki do montażu z drzwiami - w takim momencie mamy większą dowolność w aranżacji łazienki i możemy puścić nieco więcej wodzy fantazji.

Drzwi ze ścianką

Otwartość i głębię w przypadku natrysku w narożniku uzyskamy dzięki oddzieleniu przestrzeni dużymi taflami szkła pozbawionymi profili. Ponadto, możemy wykorzystać ściany do zorganizowania półek obudowanych płytkami oraz - jeśli mamy na to ochotę - miejsca do siedzenia. Spójną i przestronną aranżację łazienki uzyskamy, gdy do wykończenia przestrzeni natryskowej zastosujemy takie same płytki jak w pozostałej części pomieszczenia.

Drzwi we wnęce

W przypadku, gdy nasza strefa prysznicowa znajduje się we wnęce, drzwi można zamontować na brodziku lub bezpośrednio na posadzce. Zazwyczaj producenci mają w swojej ofercie drzwi otwierane uchylnie lub przesuwane - te drugie sprawdzają się szczególnie w aranżacji łazienek o małej powierzchni.

Nie bez znaczenia w planowaniu wystroju jest również dobrze dobrane oświetlenie. Dodatkowo, powierzchnię we wnęce optycznie powiększy wykończenie jasnymi, dużymi i odbijającymi światło płytami. Podobna kolorystyka podłogi i ścian również wpłynie korzystnie na końcowy efekt.

Zdjęcia: Aquaform

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!