Stół do jadalni

Stół do jadalni

Stół. Przyjmuje najróżniejsze kształty, kolory, wielkości... Bez wątpienia możemy go spotkać we wszystkich domach świata. Mniejszy, większy, prostokątny, okrągły, kwadratowy - bywa dla nas meblem, przy którym kwitnie życie rodzinne. Niby prosta konstrukcja, a jednak sprawia, że jest najważniejszy w każdym domu.

Jeśli stół to również i krzesła. Kiedy wybieramy ten element wyposażenia naszego domu musimy pamiętać o tym, aby były wygodne, a osoba siedząc przy stole miała swobodę ruchu. Rekomendowane jest, aby kupować stół i krzesła w komplecie. Wtedy mamy jednolity kolor oraz styl mebli. Idealnym dopełnieniem będzie stół i 6 krzeseł z litego drewna.Reprezentują ponadczasowe piękno oraz klasykę przez swe wysublimowane kształty,łagodne linie i dopracowane detale.Jak wybrać idealny stół do jadalni?

Zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonany - jeśli możesz to wybierz drewno, oprócz tego iż jest przyjemne w dotyku, posiada specyficzny zapach kojarzący się z tradycją i ciepłem rodzinnym. To materiał ponadczasowy, zawsze modny, świetnie wkomponuje się w każde wnętrze.

Twój mebel musi być funkcjonalny – jeśli posiadasz dużą rodzinę, wybieraj stół, który nie będzie miał ostrych kantów, najlepszy kształt to prostokąt lub kwadrat, gdyż wpasujesz go w każdy kąt.

Twój mebel powinien zachwycać – wiadomo, iż klasyka jest zawsze modna. Zawsze jednak warto zadbać o to, aby miały coś niepowtarzalnego. Takim wyróżnikiem może być na przykład ciekawa aranżacja stołu poprzez serwetę czy stroik z suszonych owoców. Takie bibeloty możesz wykonać sam lub zakupić w sklepach rękodziełem.

Czy wiesz że...

Meble z litego drewna mają antybakteryjne działanie, gdyż drewno naturalne nie przyswaja kurzu a co za tym idzie bakterii. Dzięki sorpcyjnej właściwości litego drewna, polegającej na wchłanianiu i wilgoci, meble wykonane z niego sprawiają iż pomieszczenie, w którym się znajduje zyskuje niespotykany klimat. Każdy z nas zakocha się w tym zapachu świeżości i luksusu.

Źródło:Extra Punkt S.C.

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!