Panele ścienne inspirowane plastrami miodu

Panele ścienne inspirowane plastrami miodu

Już w starożytności miód był znany jako składnik najwspanialszych napojów i przysmaków. Struktura jego plastrów stała się dla projektantów inspiracją do stworzenie trójwymiarowych paneli ściennych.

Trójwymiarowe panele dekoracyjne to nowoczesne i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Skierowane jest do wszystkich, poszukujących nietypowych i ciekawych metod aranżacji wnętrz. Jedną z dostępnych opcji są panele inspirowane... plastrami miodu. 

Czytaj też: Półki dla nomadów

Naturalne piękno

Znany każdemu motyw foremnych sześciokątów to przykład doskonałych rozwiązań stworzonych przez naturę. Zastosowanie takiego wzoru pomoże w każdym wnętrzu wprowadzić organiczny porządek i stylistyczny ład. Z drugiej strony, płaszczyznę paneli ożywia umieszczenie poszczególnych wieloboków na różnych głębokościach. Niejednolita faktura pozwoli uplastycznić powierzchnie ścian, umożliwiając ciekawy efekt gry cieniami przy doborze pomysłowego oświetlenia.

Jedynym ograniczeniem w wyborze barwy będzie wyobraźnia inwestorów i architektów - panele można pomalować na dowolny kolor. Tak jak występujące w naturze plastry miodu przyjmują bardzo zróżnicowane barwy, od białej i żółtej, przez brązową aż do prawie czarnej, tak aranżowanej przestrzeni można nadać żywy lub bardziej stonowany charakter, w zależności od planowanego efektu.

Czytaj też: Biało-czarne wnętrza

Jakość przede wszystkim 

Wysokogatunkowy gips, z którego wykonane są panele oraz wzmocnienie włóknem szklanym są gwarancją najwyższej jakości. Niepalny i ekologiczny materiał, pozbawiony toksyn i związków lotnych zapewnią bezpieczeństwo użytkowania. 

"Miodowe" panele z łatwością staną się inspiracją do stworzenia niebanalnego i intrygującego wnętrza.

Źródło: Dunes

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!