Jak stosować błękit w aranżacji wnętrz?

Jak stosować błękit w aranżacji wnętrz?

Niebieski kojarzy się z bezchmurnym niebem, głębią oceanu oraz powiewem świeżości. W zależności od odcienia, możemy wykorzystywać go do różnych stylów aranżacyjnych.

W strefie marzeń

Przemiana niewielkiego pomieszczenia w funkcjonalne i gustowne wnętrze nie musi pozostawać tylko w sferze marzeń. Wystarczy odrobina chęci, twórczej inwencji i efektowne kolory, by stworzyć oryginalne miejsce odpoczynku. Zanurzone w błękicie, z lazurowymi akcentami przywodzić będzie na myśl piękno letniego nieba.

Lekko i swobodnie

Subtelny odcień błękitu inspiruje i odpręża, a w zestawieniu z białymi akcentami kolorystycznymi – dodaje wnętrzu lekkości i przestronności. Do tak uporządkowanej kolorystycznie aranżacji wprowadzić możemy efektowny dodatek w zupełnie odmiennym stylu – jak lustro w złoconej, bogato zdobionej ramie.

Geometryczne inspiracje

Odcienie o podobnym, niskim stopniu nasycenia, łatwo możemy łączyć ze sobą, malując efektowne ścienne aplikacje. Geometryczne kształty, w kolorze zgaszonych błękitów i stonowanej szarości tworzą oryginalną powierzchnię, przypominającą nowoczesny obraz i stanowiącą tło idealne do wyeksponowania dodatków.

Turkusowe ożeźwienie

Turkusowe i błękitne tonacje przyjemnie odświeżają ciepły odcień brązu i jednocześnie uwypuklają naturalne piękno wykonanych z drewna dodatków. Aranżacja staje się lekka i przestronna, jednocześnie zyskując na swobodnej elegancji.

Źródło: Tikkurila

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!