Śląska Rzecz 2013 - wystawa w Muzeum Śląskim

Śląska Rzecz 2013 - wystawa w Muzeum Śląskim

Dziewiąta już edycja konkursu „Śląska Rzecz”, organizowanego przez Zamek Cieszyn, to kolejny rozdział historii dobrego projektowania w regionie, promującego śląskich projektantów, firmy, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe, które wiedzą, że warto stawiać na projekty innowacyjne i użyteczne.

W ramach współpracy z Zamkiem Cieszyn Muzeum Śląskie kolejny raz prezentuje pokonkursową wystawę, która obejmuje zwycięskie i wyróżnione produkty, projekty graficzne oraz usługi. Nie są to jedynie ciekawe pomysły – każdy może z nich korzystać, ciesząc się ich wysoką jakością, ponieważ wszystkie zostały wdrożone na terenie województwa śląskiego w 2013 roku. Laureaci konkursu „Śląska Rzecz” udowadniają, że dizajn przynosi wymierne korzyści nie tylko firmom, ale i mieszkańcom Śląska.

Wśród zaprezentowanych obiektów zobaczymy m.in.: śpiwór Radical Custom 1Z, na którym umieszczona została mapa Tatr sporządzona przez Wojskowy Instytut Geograficzny. Z kolei system komunikacji wizualnej na Jasnej Górze ma za zadanie podkreślić duchowy aspekt odwiedzanych miejsc, nie stanowiąc konkurencji dla zabytkowej architektury. Wśród innych nagrodzonych bądź nominowanych produktów i usług znajdziemy m.in. katalog „Design zakontenerowany”, Spółdzielnię Socjalną Parostatek oraz cykl „Spektakle bez barier” skierowany do osób niewidomych i niesłyszących. Ekspozycja jest szansą, aby docenić te firmy i organizacje, które dzięki współpracy z projektantami tworzą nową jakość śląskich wyrobów i w ten sposób budują wizerunek Śląska jako regionu nastawionego na innowacyjność.

Aranżacja wystawy pokonkursowej:
Wzorro Design: Natalia Jakóbiec, Katarzyna Pełka, Marcin Krater

Sekretarz konkursu i koordynacja wystawy pokonkursowej:
Agnieszka Woszczyńska

Opieka merytoryczna ze strony Muzeum Śląskiego:
Henryka Olszewska-Jarema

Źródło: muzeumslaskie.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!