Londyńskie Targi 100% Design - relacja

Londyńskie Targi 100% Design - relacja

W dniach 17-20 września 2011 roku w Londynie odbyły się prestiżowe targi 100% Design, jako jedna z integralnych imprez London Design Festival, gromadząca wokół siebie międzynarodowe środowisko architektów i dekoratorów wnętrz. Na targi udało się Inside Studio, z uwagą śledzące wszelkie nowości rynkowe i pojawiające się trendy.

Organizacja targów

Targi zorganizowano z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Uczestnictwo w targach dla firm z branży architektonicznej było bezpłatne, po uprzednim zarejestrowaniu udziału online na stronie www.100percentdesign.co.uk. Organizatorzy szybko i sprawnie wydawali na targach identyfikatory dla wszystkich gości, na których znalazł się kod kreskowy. Był on indywidualny dla każdego uczestnika, a po jego przeskanowaniu można było sczytać dane firmy wraz z adresem poczty elektronicznej. Dzięki niemu bezpośrednio na podany adres e-mail, wysyłane były pożądane materiały z targów. Jest to innowacyjna forma dystrybucji na przykład broszur i katalogów informacyjnych, która w Polsce nie jest jeszcze rozpowszechniona.

W pierwszych dwóch dniach trwania imprezy targi były dostępne wyłącznie dla osób związanych z branżą.

Uczestnicy targów

W tegorocznych targach 100% Design wzięło udział wiele firm z różnych zakątków świata, w tym również z Polski, czego przykładem było stoisko Spirit of Poland, a na nim oferta firmy Puff Buff. Ten polski producent oświetlenia tworzy oryginalne elementy świetlne, z wykorzystaniem nietypowych materiałów. Łączy z sobą technologię pneumatyczną z systemami LED, tworząc zadziwiające formy.

Wśród innych wystawców warto wymienić:

  • Whetstone Oak – producent elementów drewnianych do wyposażenia wnętrz. Firma zaprezentowała na targach meble drewniane, w tym 3,7 metrowy stół wykonany z jednego kawałka drewna, jak wszystkie sprzęty produkowane przez firmę Whetstone Oak. Wszystkie meble tej marki są oryginalne i ręcznie robione, w czym tkwi ich szczególny charakter.

  • Eskimo – na targach producent wystawił m.in. drewniane grzejniki, które na polskim rynku są bezdyskusyjną nowością.

  • Mafi – kolejny producent materiałów z drewna zaproponował nam podłogi zdobione np. w fantazyjne ludziki, znaki czy nadruki.

  • Il Vetro Dei Dogi – stoisko tej firmy zwracało uwagę zwiedzających ogromnych gabarytów żyrandolami. Były one ręcznie robione, przy użyciu tradycyjnych metod. Są to prawdziwe dzieła sztuki.

  • LG HiMacs – producent przedstawił na targach 100% Design wyroby o fantazyjnych kształtach i formach, które mogą posłużyć jako elementy wyposażenia i dekoracji wnętrz. Wyglądem i parametrami materiał odpowiada kamieniowi ale jego plastyczność nie zna granic.

  • Lowinfo Design – zaprezentowała betonowe płyty do wykorzystania przy okazji formowania blatu, podłogi, zlewów czy wanien.

  • Frost Design – na stoisku firmowym w Londynie firma zaproponowała fantazyjnie uformowane uchwyty do szafek i wieszaki.

  • Barrisol – sponsor targów 100% Design, producent sufitów napinanych. Produkty tej marki wielokrotnie były nagradzane na różnych, prestiżowych imprezach budowlanych i architektonicznych.

Creative thinking – możliwość własnoręcznego przetestowania materiałów

W ramach targów 100% Design uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach pod hasłem „Creative thinking”, podczas których mogli bliżej przyjrzeć się i przetestować wszystkie, zaprezentowane na targach materiały i wyroby.

Targi 100% Design zgromadziły wokół siebie przedstawicieli świata architektonicznego i widzów nie związanych z nim. Dały możliwość przedstawienia przez producentów i studia designerskie nowych trendów i innowacji produktowych, zaś sami uczestnicy targów mogli się im bliżej przyjrzeć, a nawet przetestować.

Źródło:Beata Nowak,Inside Studio

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!