Jak urządzić pierwsze mieszkanie?

Jak urządzić pierwsze mieszkanie?

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy musi się usamodzielnić i opuścić rodzinny dom czy zrezygnować z mieszkania w akademikach. Przy przeprowadzce "na swoje" trzeba zwrócić uwagę na rozsądne i przemyślane urządzenie własnych czterech kątów.

Nie jest tajemnicą fakt, że na nasze samopoczucie, komfor, a nawet efektywność wpływa aranżacja wnętrza, w którym przebywamy. Przy urządzaniu mieszkania powinniśmy przede wszystkim określić i zdefiniować wpierw swoje potrzeby i zastanowić się, czego oczekujemy od mebli i elementów wyposażenia wnętrza. Ich estetyka to jedno, drugim ważnym aspektem jest funkcjonalność, kolejnym -  cena.

Wybór mebli powinien być dostosowany do naszego stylu życia. Na przykład, mając zwierzęta czy małe dzieci, lepiej zdecydować się na meble w ciemniejszej tonacji, wykonane z materiałów odpornych na plamy czy zarysowania. Ponieważ najwięcej czasu spędzamy w pokoju dziennym, w którym spotykamy się z rodziną czy podejmujemy gości, konieczne jest wyposażenie go w solidne, uniwersalne meble.

W sypialni, która powinna być miejscem odprężenia i wypoczynku, doskonale sprawdzi się jasna, spokojna kolorystyka i harmonijne formy. Odpowiednio dobrane oświetlenie - na przykład coraz częściej stosowane LED - dodatkowo rozjaśni i optycznie powiększy przestrzeń. Jeśli chodzi o dobór kolorów, połączenie jasnego drewna z białym połyskiem będzie zestawieniem lekkim, nieprzytłaczającym, a co ważne - ponadczasowym. To kolejny ważny aspekt, na który powinniśmy uważać urządzając wnętrze - uleganie co sezon chwilowym modom może okazać się nie na naszą kieszeń, zwłaszcza jeśli na zakup mieszkania zaciągneliśmy kredyt czy pożyczkę.

Pamiętajmy, by nie popadać w skrajności i nie kupować mebli wyłącznie ze względu na wygląd, cenę lub wymiary. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki mamy szansę wyposażyć mieszkanie w meble, które odzwierciedlą nasz styl i  będą nam służyć przez lata.

Źródło: Helvetia

 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!