Nowoczesny salon

Nowoczesny salon

Salon – wizytówka naszego domu. Najczęściej to właśnie ten pokój oglądają nasi goście. Warto poświecić mu nieco więcej uwagi i zadbać, by był dobrze i ciekawie zaaranżowany. W końcu pokazuje on, jaki mamy gust, wyczucie w dobieraniu dodatków – lub ich brak…

W salonie sporo się dzieje, bo spełnia on szereg funkcji. To tu spotykamy się tu całą rodziną, oglądamy telewizję, bawimy się z dziećmi, nieraz spożywamy posiłki, relaksujemy się po długim i wyczerpującym dniu, podejmujemy przyjaciół. Słowem – tętni on życiem za dnia i pod wieczór.

Ważne, żeby pokój gościnny od progu zapraszał nas i zachęcał do wejścia. Powinien być największym pomieszczeniem w całym domu, by ułatwić swobodny przepływ energii. Tego zresztą uczy nas filozofia chińska z Feng Shui na czele. Równie ważne jest jego oświetlenie. Warto zadbać o możliwość budowania różnych nastrojów. Nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór, spędzony w blasku świec. Ale poza nastrojowymi świeczkami, warto zainwestować w odpowiednie światła boczne – halogeny tu i ówdzie, kinkiety i lampy stojące. Za pomocą tych z pozoru niewielkich pomocników jesteśmy w stanie przearanżować salon, bo w każdej wersji świetlnej będzie on wyglądał zupełnie inaczej.

Salon powinien być urządzony przede wszystkim wygodnie. Optymalnie, gdy ustawimy meble w kształcie litery „U”. Przytulna kanapa, fotel do kompletu, telewizor usytuowany tak, żeby nikt nie musiał obracać się ku niemu czy zerkać z ukosa. Idealnie, gdy możemy pozwolić sobie na kominek – ogień naprawdę potrafi zbliżyć do siebie ludzi, kojarzy się z ciepłem i troską.

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!