Sklejka strukturyzowana

Sklejka strukturyzowana

Budowa i wykończenie domu coraz częściej stają się dla jego właścicieli testem kreatywności. Dobranie wszystkich elementów, które przyczynią się do realizacji niepowtarzalnej, a zarazem harmonijnej koncepcji, jest prawdziwym wyzwaniem. Dlatego dużą popularnością cieszą się nowości rynkowe, które w trakcie wykonywania projektu inspirują do urzeczywistniania nowatorskich rozwiązań. Oryginalnym detalem, który śmiało wkroczył do branży budowlanej i dekoracyjnej jest drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki.

EKO znaczy nowocześnie

Istotnym aspektem przy wyborze materiałów budowlanych jest wymiar ekologiczny, który nie stanowi przejawu chwilowej mody, lecz jest wyrazem stylu życia i podejścia do środowiska, w którym żyjemy. Kierunek ten cieszy się wielką popularnością i uznaniem zwłaszcza w Niemczech i krajach skandynawskich, gdzie postawa proekologiczna jest bardzo pożądana i mocno zakorzeniona wśród społeczeństwa. Z tego względu produkcja i sprzedaż na tych rynkach wyrobów wytwarzanych z naciskiem na poszanowanie zasad ekologii stanowi znaczący procent udziału w rynku. Ostrowska firma wyraźnie zaznacza się pośród tych producentów, eksportując corocznie zarówno do Europy Zachodniej, jak i Skandynawii ponad połowę wyprodukowanej w swoich zakładach drewnianej eko-sklejki. Podobny trend dostrzegamy także w Polsce, gdzie coraz wyraźniej daje się zaobserwować postawa proekologiczna. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła również na rodzimy rynek sprawdzone rozwiązanie, oferując wykonaną z naturalnego drewna eko-sklejkę strukturyzowaną do podbitki.

Nowocześnie znaczy modnie

Za sprawą innowacyjnej linii drewnianej sklejki strukturyzowanej do podbitki, która jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła linię do strukturyzacji, możemy nadać podbitce unikalny i wyjątkowy design, dzięki czemu nie będzie ona jedynie kolejnym elementem wykończenia bryły domu, ale – niecodziennym akcentem podkreślającym przemyślaną koncepcję. Cieszący się rosnącą popularnością typ eko-sklejki, oferowany przez ostrowską firmę z ponad 100-letnią tradycją w branży drzewnej, wykonany jest z naturalnego suchotrwałego lub wodoodpornego drewna sosnowego, z zachowaniem jego oryginalnej struktury wżerów i żłobień, co wpływa na przewagę tego rozwiązania nad modyfikowanymi wyrobami z PCV lub tradycyjnymi deskami, zarówno pod względem niebanalnej estetyki, klasy oraz wartości wyrobu, jak również szybkości montażu. Kompozycja oddająca fakturę kory drzewa zachwyca swym naturalnym pięknem w postaci niepowtarzalnych linii, nieregularności pojedynczych słojów i cieniowań typowych dla drewna, które tworzą jedyny w swym rodzaju efekt, ujmując nie tylko pod względem wizualnym, ale również poprzez wrażenia odczuwane przez dotyk.

Modnie znaczy wyjątkowo

Naturalny materiał budzi pozytywne skojarzenia ze względu na wymiar ekologiczny, ale także odporność i wytrzymałość wykorzystanego surowca. Sklejka strukturyzowana do podbitki poddana zostaje procesowi szczotkowania, co sprawia, że takie drewno ma większą gęstość, jest twardsze i bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wśród istotnych parametrów produktu można wymienić grubość – wynoszącą 3 - 80 mm (przy czym standardowa grubość sklejki strukturyzowanej wynosi 9 i 12 mm), gęstość w przedziale 550 - 600 kg/m3 oraz wilgotność między 5% a 12%. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest jego dostępność w arkuszach o niestandardowym wymiarze 2500 x 1250 cm, co znacząco wpływa na efektowność prowadzonych prac budowlanych. Duży format pozwala indywidualnie dopasowywać gabaryty podsufitki i tym samym układać ją w znacznie krótszym czasie, dzięki czemu jej montaż wiąże się również z niższym kosztem pracy.

Wyjątkowo znaczy z fantazją

Nowa kolekcja sklejki dostępna jest w dwóch wariantach wykończenia – frezowanym, z poprzecznym rowkiem stanowiącym dodatkowy akcent zdobniczy oraz niefrezowanym, którego jednolita forma również zyskuje szerokie grono zwolenników wśród amatorów bardziej klasycznych rozwiązań. Firma oferuje sklejkę w stanie surowym, którą możemy pomalować na dowolnie wybrany kolor, idealnie zgrany z estetyką pozostałych elementów wykończenia domu, jak również w palecie 6 standardowych barw – nawiązujących do tradycji – ciemnego brązu, mahoniu i jasnego brązu, a także nowoczesnych i stylowych odcieni białego, stalowego i zielonego. Dzięki tak bogatej i zróżnicowanej kolorystyce sklejki strukturyzowanej do podbitki z oferty z łatwością zrealizujemy nawet najbardziej wymyślne fantazje związane z aranżacją własnego domu.

Dla podkreślenia stylowej koncepcji idealnie nada się podbitka dekorowana sklejką w kolorze ciemnego brązu, który nawiązując do tradycji, kojarzy się ze szlachectwem i doniosłością. Podobnie zadziała mahoń, który dodatkowo wzbogaci stylistykę budynku, nadając mu wyrafinowania i głębi. Oba odcienie, dostępne w ofercie firmy, doskonale komponują się z ciemną dachówką, natomiast już w zestawieniu z fasadą domu mogą stanowić kontrast dla jasnych barw, ale też z powodzeniem wzmocnią ciemniejszą stylistykę ścian. Decydując się z kolei na jasny brąz, rozjaśnimy przestrzeń łączącą konstrukcję dachu z fasadą budynku, nadając jej promienne, ciepłe i energetyczne wrażenie. Jeśli oczekujemy bardziej ekstrawaganckich efektów, możemy zdecydować się na dostępny w ofercie odcień bieli, który w nowoczesnym wydaniu nada lekkości, finezji i świeżości, wprowadzając jednocześnie czystość i uporządkowanie lub odcień stalowy, będący grą z nowoczesnością, której rezultatem będzie efekt rozświetlenia, wzmocnienia nowoczesnej konwencji i surowej bryły. Oba kolory sklejki świetnie łączą się z dachówką w jasnych odcieniach – szarościach, popielatych, niebieskich. Z kolei za sprawą strukturyzowanej sklejki podbitkowej w kolorze zielonym przełamiemy schemat, wprowadzając nieco lekkości i swobody. Odcień ten pozwala również na zabawę stylami, stwarzając miejsce na kontrastowe zestawienia lub wzmocnienie efektu utrzymanego w podobnej tonacji.

Przy planowaniu budowy domu towarzyszy nam szereg pomysłów, które mają podnieść wartość estetyczną i funkcjonalną budynku. Część z nich szybko odchodzi w zapomnienie, ustępując miejsca nowym, ekologicznym, prostym w montażu rozwiązaniom. Warto wprowadzić w życie te z nich, które pozwolą zaprezentować nasz dom jako realizację przemyślaną, kompletną i zarazem jedyną w swoim rodzaju. 

Źródło: SKLEJKA-EKO 

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!