Design udomowiony - 12-30.06.2014

Design udomowiony - 12-30.06.2014

Design udomowiony to impreza organizowana od 6 lat przez Galerię Wnętrz Domar. Tradycyjnie związany z wyposażeniem wnętrz, w tym roku poszerza swoją formułę o inne dobrze zaprojektowane i dobre jakościowo produkty, które są powszechnie dostępne w polskich sklepach.

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska na spotkanie z dobrym polskim designem – tym który możemy mieć w swoich domach, bo jest w polskich sklepach. Żeby go „udomowić” wystarczy wyprawa na zakupy i przekonanie, że nie jest nam wszystko jedno jakimi przedmiotami się otaczamy.

Dobre wzornictwo i ciekawe produkty możemy spotkać nie tylko w salonach meblowych, ale także w sklepach AGD, drogeriach, a nawet w osiedlowym spożywczaku. Oryginalne, wysokiej jakości, estetycznie i funkcjonalnie zapakowane, dobrze zaprojektowane, znane i cenione przez konsumentów (często już nie tylko polskich), zwracające uwagę starannie opracowanym brandingiem nie są już czymś wyjątkowym, choć zdecydowanie warto rozwijać naszą konsumencką świadomość, aby umieć je wyłuskać wśród setek innych dostępnych na rynku.

To nasze zakupowe decyzje sprawią, że będziemy mieć do czynienia właśnie z takimi dobrymi produktami – i wcale nie oznacza to, że musimy za nie więcej zapłacić. Nie bez znaczenia jest tu też aspekt konsumenckiego patriotyzmu – kupując polskie produkty wspieramy rozwój polskiej gospodarki, lokalnie działających przedsiębiorców, dajemy impuls do tworzenia nowych miejsc pracy. Sprawiamy też, że z rynkową konkurencja wygrywają te firmy, które świadomie tworzą swoją dobrą markę i swoje produkty, firmy, które przedkładają nasze zaufanie i przywiązanie do ich oferty ponad chęć szybkiego zysku.

Już 12 czerwca podczas inaugurującej tegoroczna edycję Nocy z designem będzie można zobaczyć nastepujące wystawy:

„Dobry Design”
to najciekawsze nowe produkty ze sfery wyposażenia wnętrz wytypowane przez eksperckie jury spośród rynkowych nowości.

Design półkowy” to przykłady dobrej polskiej żywności, kosmetyków, artykułów AGD oraz innych produktów powszechnie dostępnych w polskich sklepach.

„Przestrzeń łazienki” - prezentacja efektów Programu Edukacyjno-Projektowego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

„Skrawki skórki” oraz „3xS” - wystawy projektów mebli studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Wrocławskiej ASP

„Ton – kultura siedzenia” – gwiazdy kolekcji czeskiej fabryki mebli giętych TON

easyNoti – premiera kolekcji “Easy” proj. studio Wierszyłłowski i Projektanci dla Noti i projektu warsztatowego ze studentami wrocławskiej ASP

„Przepis na mały dizajn” – projekt kuratorek wrocławskiego BWA

„Dobry Tydzień Projektanta” – wystawa prezentująca efekt współpracy młodych projektantów z doświadczonymi producentami mebli

„Mebel marzeń” – wystawa prezentująca efekt pracy dzieci i młodych projektantów

Jak co roku planowane są też warsztaty rodzinne: „D jak dywan”, „mieszkaMY” oraz wykład „Domy własne architektów”.

Ponadto tradycyjnie już obecne na terenie galerii marki zaprezentują swoje najciekawsze, nowe propozycje.

Design udomowiony 2014 potrwa od 12 do 30 czerwca.

Więcej: design-udomowiony.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!