Armatura łazienkowa - Philippe Starck dla Axor

Armatura łazienkowa - Philippe Starck dla Axor

Ekskluzywna marka we współpracy z uznanym projektantem Philipp'em Starck'iem stworzyła niemałe zamieszanie - i to dosłownie. Przejrzysta bateria umywalkowa ukazuje wspaniałość żywiołu, jakim jest woda.

Po włączeniu baterii nie sposób nie zwrócić uwagi na widoczny wir ukazany dzięki zastosowaniu szkła. Premiera produktu odbyła się podczas Milan Furniture Fair, 7. kwietnia 2014 roku. Axor Starck V obrazuje historię rodzinnego biznesu - pasja, jaką rodzina Hansgrohe ma do wody jest odzwierciedlona w artystycznym i funkcjonalnym wzornictwie.

"Mój ojciec, Klaus Grohe, długo był zaanbsorbowany odkrywaniem fenomenu wiru wodnego. Pomysł na wykorzystanie wiru by ludzie mogli doświadczyć żywiołu, jakim jest woda, był podstawą do stworzenia nowej armatury." - mówi Philippe Grohe, wnuk założyciela firmy, Hansa Grohe. Zaprzyjaźniony topowy projektant Philippe Starck, który na swoim koncie ma już cztery udane kolekcje łazienkowe powstałe we współpracy z marką Axor, okazał się idealnym partnerem w tworzeniu produktów, które są zarazem funkcjonalne i estetyczne. "Axor Starck V jest wynikiem udanego połączenia technicznego know-how z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu kolekcji łazienkowych." - dodaje Philippe Grohe.

Sam projektant określa rezultat współpracy jako "produkt, który reprezentuje absolitne minimum: całkowicie przejrzysty, prawie niewidoczny, a zamykający w sobie cud, jakim jest wir wodny".

Źródło: hansgrohe.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 3

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-11 12:40:39

Your site is very cool, i have bookmarked it.

felicjanoo 2020-04-19 08:07:43

Your page is very nice, i have bookmarked it.

marcoo 2020-04-23 19:10:06

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!