Jak wykorzystać duże płytki do aranżacji wnętrza?

Jak wykorzystać duże płytki do aranżacji wnętrza?

Wykończenie wnętrza za pomocą dużych płytek ceramicznych ma wiele zalet. Można ich użyć zarówno na ścianie, jak i podłodze, doskonale sprawdzają się w dużych wnętrzach i umożliwiają zaprezentowanie ciekawych wzorów.

Wydawać się może, że płytki w dużym formacie pasować będą jedynie do rozległych pomieszczeń o dużym metrażu. Rzeczywiście, w takich okolicznościach prezentują się znakomicie, jednak z powodzeniem można je stosować także w mniejszych wnętrzach.

Dzięki dużym płytkom można wykonać jednolitą powierzchnię przypominającą taflę lustra. Płytki mogą znaleźć się zarówno na podłodze, ale także i na ścianie. Ciekawy efekt uzyskamy kładąc je na całości powierzchni. Duży format to także możliwość zaprezentowania wspaniałych wzorów.

Duże i małe

Posiadacze małych wnętrz, szczególnie łazienek nie mają się czego obawiać. Wbrew pozorom duży format może optycznie powiększyć wnętrze. Nic nie zmniejsza wnętrza tak, jak mała ściana pokryta niewielkimi płytkami. Duży format i jednolita faktura, w szczególności uzupełniona lustrami, może zdziałać cuda. Szczególnie wskazane będą płytki w jasnych barwach i o błyszczącej powierzchni. Płytki można zastosować nie na całej powierzchni ściany, a jedynie na jej części - na przykład pod prysznicem czy w okolicach umywalki.

Uwaga!

Wbrew pozorom układanie dużych płytek nie jest łatwiejsze, ani szybsze. Duży format wymaga większej precyzji. Dotyczy to przede starannego przygotowania podłoża, które musi być naprawdę gładkie. Uwagę należy zwrócić także na dobór kleju, który powinien zapewniać wysoką odkształcalność – płytki muszą mieć możliwość swobodnego „pracowania”.

Aby uzyskać tzw. efekt tafli zaleca się dopasowanie płytek z idealnym, niekontrastowym kolorem fug. Warto pamiętać, że cementowe fugi nieco ciemnieją pod wpływem użytkowania, dlatego trzeba wybrać kolor nieco jaśniejszy - dobrze dobrany zagwarantuje efekt gładkiej tafli.

 Źródło: Ceramstic

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!