Siemens Future Living Award - druga edycja konkursu

Siemens Future Living Award - druga edycja konkursu

Ruszyła druga edycja wyjątkowego konkursu dla projektantów, architektów i miłośników designu. Jak będziemy mieszkać w przyszłości? Jak zmieni się przestrzeń mieszkalna i wygląd AGD? – poszukiwanie odpowiedzi na postawione pytania stało się punktem wyjścia dla ogłaszanej przez markę Siemens drugiej edycji konkursu. By wziąć w nim udział, należy przygotować projekt kuchni przyszłości.

Nadchodzi przyszłość

Hasło marki: Siemens. The future moving in, a także sukces ubiegłorocznej, pierwszej odsłony konkursu, stały się silnymi fundamentami, na których oparta została druga edycja Siemens Future Living Award. Do rywalizacji o cenne nagrody staną biura projektowe, studia kuchenne, niezależni architekci oraz projektanci i miłośnicy designu. Siemens, jako ekspert w obszarze globalnych technologii i wzornictwa, zaprasza do świata innowacji, inspirując do pracy nad zgłoszeniem konkursowym. Pochodzący z 1926 r. koncept nowoczesnej kuchni do zabudowy według Margarete "Grete" Schütte-Lihotzky stanowi dziś dowód rewolucji, jaka, przeszło 100 lat temu, dokonała się w projektowaniu i sposobie myślenia o kuchni. Dzięki temu polepszyła się organizacja miejsca pracy, a także komfort użytkowania sprzętów znajdujących się w jej pomieszczeniu.

Konkurs Siemens Future Living Award jest doskonałą okazją do tego, by stworzyć wizję przestrzeni mieszkalnej i kuchennej, uwzględniając jej najważniejsze funkcje. Z niecierpliwością oczekujemy na projekty konkursowe, których źródłem inspiracji będą innowacje, tak silnie wpisane w filozofię marki Siemens – komentuje Anna Drozdowska, Head of Brand Communication w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

W doborowym gronie ekspertów…

Prace konkursowe nadsyłać będzie można do końca października 2014 r., a na pierwszych 25 zgłoszeń czekać będzie roczna prenumerata magazynu „Design Alive”.  Najlepsze projekty wybierze  siedmioosobowe Jury profesjonalistów i ekspertów w dziedzinach designu, architektury, projektowania wnętrz, mody, prasy fachowej:

  1. dr Krystyna Łuczak – Surówka (historyk i krytyk wzornictwa, przewodnicząca Jury),
  2. Małgorzata Rygalik (projektantka),
  3. Mirosław Nizio (architekt),
  4. Anna Paszkowska – Grudziąż (architekt wnętrz),
  5. Dorota Wróblewska (producentka pokazów, promotor mody),
  6. Ewa Trzcionka (redaktor naczelna Design Alive),
  7. Konrad Birek (szef kuchni).

Prace będą oceniane pod kątem innowacyjności i oryginalności proponowanych rozwiązań, odpowiedzi na wyzwania współczesności, formy użytkowej oraz ich wartości merytorycznej i estetycznej, a także aspektów ekologicznych. Zwycięzca drugiej edycji konkursu otrzyma 15 tys. PLN, laureat drugiego miejsca – 7 tys. PLN oraz innowacyjną płytę indukcyjną marki Siemens, zaś autor projektu, który zdobędzie trzecie miejsce – 3 tys. PLN. W konkursie Jury przyzna również wyróżnienia w postaci sprzętów z linii śniadaniowej Siemens Sensor for Senses.

Terminarz konkursu:

31 października 2014 - termin nadsyłania prac

Styczeń 2015 - wręczenie nagród podczas gali finałowej

Więcej informacji na: www.future-living-award.pl; www.siemens-home.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!