Salon w wersji modern

Salon w wersji modern

Rezygnacja ze zdobień i ornamentów, prostota i funkcjonalność - to najważniejsze cechy modernizmu. Założenia nie są skomplikowane, tak samo jak nie jest skomplikowany sam styl architektoniczny. Czy stworzenie wnętrza zgodnego z wytycznymi modernizmu jest równie proste co jego koncepcja?

Dziadek modernizm ma już prawie sto lat, ale nadal jest w świetnej formie. Wciąż nazywamy go nowoczesnym i chętnie zapraszamy do naszych wnętrz. Nieustannie podąża z duchem czasu, wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, materiały i stawia na funkcjonalność, w czym zapewne tkwi przyczyna niesłabnącej popularności stylu. Modernizm rezygnuje z upiększeń. To wyposażenie ma być piękne. Pomieszczenie jest zaledwie ascetycznym tłem dla niebanalnych mebli i pozwala im odegrać główną rolę we wnętrzu.

Nowoczesność w dobrym guście

Efekt prostoty zakłada, że wszystko, co nie służy praktycznym celom, a jest jedynie ozdobą, staje się zbędne. Oznacza to zminimalizowanie ilości sprzętu i dekoracji. Istotne jest także stworzenie wrażenia otwartej, przesyconej światłem przestrzeni. Rozmaite funkcje wnętrza akcentowane są jedynie tkaniną, kolorystyką czy ustawieniem mebli. Dlatego ten styl tak świetnie sprawdza się również w niewielkich salonach. Dzięki starannej aranżacji niewielkie pomieszczenie staje się bardziej przestronne.

Oprócz umiaru w zdobnictwie, w aranżacji nowoczesnego salonu bardzo ważny jest dobór palety barw. Warto postawić na białe, proste, gładkie powierzchnie ścian pozbawione ozdób, cokołów, narożników czy kasetonów. Chcąc przełamać monotonię bieli możemy zdecydować się na dobór dodatków w czerni, czerwieni, fioletach, szarościach, beżach, błękitach lub postawić na zdecydowane detale w kolorze fuksji czy żółtym. Ciepłe światło doda miękkości ascetycznym, surowym wnętrzom. Oświetlając konkretne meble i poszczególne obszary pomieszczenia podkreślimy kształt linii i stworzymy najodpowiedniejszy dla nas klimat do relaksu.

 Forma idzie za funkcją

Funkcję dekoracji w modernistycznych wnętrzach przejęły przedmioty użytkowe, które przez swoją designerską formę zostały wzniesione do rangi dzieła sztuki. W nowoczesnej przestrzeni idealnie sprawdzi się sofa modułowa, o ciekawych geometrycznych kształtach. Oryginalna, przypominająca puzzle forma mebli dzięki ruchomym oparciom i zaskakująco bogatej kolorystyce obić pozwala na nieograniczoną zabawę kształtem, przestrzenią i kolorem. Modułowe kolekcje, na które składają się pufy na planie prostokątów i kwadratów, stwarzają tak wiele możliwości wypoczynku i aranżowania wnętrza, jak dużo podpowiada nam wyobraźnia. Dzięki wyważonym proporcjom, starannym wykończeniom i oryginalnej linii mebli styl modern zyskuje nowy, świeży look, dając  pretekst do twórczej zabawy sztuką we własnym salonie.

Źródło: NewLook

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!