Design dla biznesu - 16.05.2014

Design dla biznesu - 16.05.2014

Dobry design marki, opakowania czy produktu dodaje wartość, pozwala wyróżnić się na tle globalnej konkurencji oraz zdobyć lojalność klientów. Konsumenci lubią dobry design, a przedsiębiorcy zaczynają to dostrzegać. Sukces rynkowy takich firm jak Apple czy Sony stale podnosi poprzeczkę i oczekiwania klientów wobec atrakcyjności i użyteczności produktów.

Seminarium Design dla biznesu to cykliczne wydarzenie w ramach festiwalu Wroclove Design poświęcone roli designu w kreowaniu innowacji i budowaniu przewagi konkurencyjnej firm.

Celem tegorocznego seminarium jest przybliżenie przedsiębiorcom praktycznych aspektów wdrażania projektów wzorniczych. Uznane biura projektowe z Polski i Niemiec oraz firmy z sukcesem wdrażające design zaprezentują studia przypadku z własnej praktyki.

Udział w seminarium to niepowtarzalna okazja poznania kulis projektu innowacyjnej kostki multimedialnej DICE+ nagrodzonej iF Design Gold Award. Dowiemy się jaką rolę design odegrał w globalnym sukcesie produktu oraz jak zorganizowana była współpraca miedzy biurem wzornictwa przemysłowego - Mindsailors a producentem – Game Technologies.

Zdzisław Sobierajski opowie o praktycznych aspektach współpracy z projektantami. Przedsiębiorcy dowiedzą się m. in. czym kierować się w doborze projektanta? jakich błędów unikać w relacjach inwestor-projektant? ile kosztuje design w małej firmie? ile warte są projekty?

O swoich doświadczeniach stosowania designu jako katalizatora innowacji opowiedzą eksperci z Concordia Design. Z kolei prezentacja firmy Libet pokaże jak ograniczenia technologiczne wpłynęły na ostateczny kształt produktu Stream Line - zdobywcy nagrody Top Design.

Przedsiębiorcy zapoznają się z ofertą Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego oraz dowiedzą się jak nawiązać współpracę w zakresie wzornictwa z wrocławską ASP.

Udział w seminarium to również okazja do spotkań biznesowych z uznanymi biurami projektowymi z Berlina w ramach programu Berlin/Poland.

Więcej: designdlabiznesu.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!